Print

Ливарники СНУ ім. В. Даля використовують у навчальному процесі унікальне програмне забезпечення

 

 Кафедра промислового та художнього литва Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у рамках співпраці з компанією «RWP I Gesellschaft beratender Ingenieure für Berechnung und rechnergestützte Simulation mbH» (м. Аахен, Німеччина) вперше в Україні переклала російською мовою програмне забезпечення  WinCast,  призначене для моделювання процесів литва.

Ліцензію на WinCast вартістю у 75 тисяч євро далівці отримали за грантом  «RWP» у червні 2013 року. Жодний з українських вишів у своєму арсеналі такого програмного забезпечення не має. Кафедрою промислового та художнього литва СНУ ім. В. Даля було зроблено переклад на російську мову як самої програми, так і детальної інструкції до неї.

 «Це сучасне програмне забезпечення використовується для розробки новітніх ливарних технологій, – зазначив завідувач кафедрою промислового та художнього литва  СНУ ім. В. Даля Юрій Гутько. – Ми зможемо застосовувати його для навчання студентів та у роботі лабораторії ливарних процесів. Наразі ми ведемо переговори щодо надання нашому університетові статусу представника компанії «RWP» в Україні».

«RWP» – не єдиний німецький партнер СНУ ім. В. Даля у галузі литва. Одним з перших став Магдебурзький університет імені Отто-фон-Гюріке, тісне та плідне співробітництво з яким розпочалося з сумісної підготовки кадрів і проведення наукових досліджень та триває вже більше 8 років. Найзначнішими результатами співпраці між університетами останніх років стало видання міжнародного підручника «Виробництво виливків» (автори – Олександр Голубенко, Анатолій Голофаєв, Юрій Гутько, Рюдігер Бер, Марія Рей) та угода щодо надання студентам СНУ ім. В.Даля онлайн-доступу до обладнання вартістю 500 тисяч євро для проведення науково-дослідних робіт з комп’ютерного  3D моделювання процесів литва.

Одним з давніх партнерів СНУ ім. В. Даля є металургійна компанія «ArcelorMittal» (м. Бремен, Німеччина), де далівські студенти постійно проходять виробничу практику. У 2012 році за підтримки цієї компанії у СНУ ім. В. Даля було відкрито унікальну в Луганській області Українсько-німецьку науково-дослідницьку лабораторію ливарних процесів, укомплектовану  обладнанням вартістю 50 тисяч євро.

Вже у 2013 році кафедрою промислового та художнього литва Далівського університету була досягнута домовленість про співробітництво з ще кількома німецькими компаніями. Серед них «AMS Gusstechnologie GmBH» (м. Рудерсберг) і «BergerGonsult e.K» (м. Вальденбург) та «Bayerische Motoren Werke Grup» («BMW», м.Мюнхен). У рамках співпраці компанія  «BMW» вперше в Україні передала СНУ ім. В. Даля виливок головки блоку циліндрів двигуна, вартість якого становить 10 тисяч євро.

«Зараз ми працюємо над другим сумісним міжнародним підручником з литва, у співавторстві з представниками Національної Академії наук України, – розповів Юрій Гутько. – На нашій кафедрі зараз навчаються представники провідних німецьких компаній, а наукова робота сумісно з нашими німецькими партнерами залишається одним з найважливіших напрямів діяльності. Щодо міжнародного співробітництва, то наразі ми розглядаємо в якості потенційних партнерів підприємства з Південною Америкою».

Наразі кафедра промислового та художнього литва, що існує понад пів століття, дає високоякісну освіту міжнародного рівня. В її арсеналі – найсучасніша лабораторно-практична база та широкі можливості для професійної реалізації студентів та випускників.