Магістри Далівського університету захистили свої наукові праці іноземною мовою

Червень у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля є «гарячою порою» – починається захист дипломних і магістерських робіт. На кафедрі менеджменту зовнішньоекономічної діяльності відбувся захист магістерських проектів англійською мовою.

З 40 магістрів, що випускаються на кафедрі в цьому році, чотири представили доповіді й презентації іноземною мовою. Дар’я Захарова, Ганна Рагнєва, Олена Сосновенко та Ірина Свіцент не тільки у своїх магістерських роботах досліджували актуальні питання діяльності підприємств, але й продемонструвати свої можливості у володінні професійною англійською мовою. Діалог із членами Державної кваліфікаційної комісії (ДКК) і відповіді на питання відбувалися на англійській та українській мовах.

«Сьогодні, коли економіка інтегрується в міжнародний простір, є дуже важливим менеджмент зовнішньої економічної діяльності. 84% всіх підприємств Луганської області займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Тому не дивно, що фахівці в цій сфері є затребуваними на ринку праці, – сказала завідуюча кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності професор Алла Воронкова. – Для здійснення ЗЕД необхідні особливі знання: крім класичних, важливі знання про іноземні ринки, валютне забезпечення, роботу митниць. Також необхідні глибокі знання іноземних мов».

Голова ДКК з захисту магістерських робіт начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків Луганської обласної адміністрації Інна Фарапонова й представник від кафедри іноземних мов викладач англійської мови Наталія Щеголькова високо оцінили представлені роботи. Інна Миколаївна особливо підкреслила презентаційні навички, вільну й упевнену манеру вести діалог у непростій обстановці, де задається безліч питань іноземною мовою, уміння підтримувати інтерес аудиторії, риторичність і багату палітру мовних засобів. Наталія Юріївна зауважила, що випускники цілком професійно ведуть бесіди іноземною мовою у вузько спеціальних областях у форматі вільного спілкування з викладачами й експертами. Відзначалася здатність студентів у реферативній формі інтерпретувати зміст оригіналу, зберігаючи при цьому стилістичні особливості наукового тексту, уміння знайти релевантні мовні засоби й індивідуальні перекладацькі рішення для точного й лаконічного викладу інформації.

Дипломники виразили свою подяку деканові факультету менеджменту Віталію Даничу, завідуючій кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності Аллі Воронкової й голові ДКК Інні Фарапоновій за надану можливість продемонструвати свої професійні знання в контексті іншомовного спілкування. Слід зауважити, що Дар’я Захарова проходила стажування в Турції, а Ганна Рагнєва й Ірина Свіцент – у Польщі. Деякі випускники вже одержали запрошення на роботу в інші країни: дві магістрантки після захисту вже їдуть в Америку, а одна – в Польщу. «Зараз в умовах кризи найефективніше вкладення – це вкладення в себе, у свої знання», – сказав у напутньому слові декан факультету менеджменту професор Віталій Даніч.

Підготувала: Наталія Вергуненко