Майбутні філософи складають іспити в інтерактивній формі

Іспит з історії та філософії релігії у групі ФФ-20д відбувся в інтерактивній формі, що передбачає активне обговорення, диспут з певних тем, у які занурюється той чи інший студент – «спеціаліст» з цієї теми.

Починає Олександр Гросицький, що аналізує сутність релігії, ранні форми релігії, зупиняється окремо на магії, її проявах з давнини до сучасності через широке її використання і негативні наслідки для людини та людства.

Після активного обговорення доповіді Гросицького Діана Сидельник починає занурюватися у глибини іудаїзму. Її тема «Іудаїзм. Головні ідеї. Танах» є дуже важливою для розуміння сутності християнства, бо саме з надр іудаїзму виникло християнство, а Танах (ТНХ) став основою першої частини християнської Біблії – Старого Заповіту.

Доповідь Сідельник про іудаїзм та активне її обговорення підготували до сприйняття дуже проникливої доповіді Олени Скляренко, яка намагається долучити нас до сутності християнства.

Проблема спасіння людства є скрізною ниткою не тільки християнства, а й індуїзму та буддизму. Це намагався показати Михайло Григор’єв у своєму порівняльному аналізі індуїзму та буддизму.

Але спасіння розуміють по-різному. Наприклад, мусульманський джихад як свята війна перетворився у сучасному світі на всесвітній тероризм. Але чи так про це говорить Коран і чи відповідає це сутності ісламу?  На ці запитання намагався відповісти у своїй доповіді Павло Разваляєв, який розкрив істинну сутність ісламу та джихаду. Ця тема, як і попередні, визвала великий інтерес у всіх студентів, і мала місце жвава дискусія не тільки з проблеми джихаду, а й ставлення до жінки у ісламі.

Наприкінці іспиту я  попросила студентів самим виставити оцінки собі та іншим, які б вони бажали і на які вони об’єктивно відповідали. Приємно було побачити самокритичність і лояльність до інших. Бажаю подальших успіхів моїм улюбленим студентам в осягненні світобудови і сучасного життя.

Н.В. Шелковая