Майбутні юристи розповідають про права людини на мандрівній виставці

У Сєвєродонецьку триває Всеукраїнський тур мандрівної освітньої виставки «Кожен має право знати свої права», яка знайомить відвідувачів з основоположними правами людини. Екскурсії на виставці проводять, зокрема, студенти юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Микита Грошевий, Анастасія Гребенюк, Ольга Нікітіна та Олексій Оридорога.

Гіди пройшли спеціальний семінар, присвячений роботі з експозицією «Кожен має право знати свої права», і дізналися про те, як інформативно і захоплююче розповісти своїм одноліткам про філософію та історію прав людини, нормативні акти та стандарти, свободи і обмеження. Так, Микита Грошевий та Олексій Оридорога розповіли про право на життя, на свободу і на особисту недоторканність. Далівці зупинилися на змісті принципу заборони дискримінації, рабства і тортур. Особливу увагу було приділено правам дитини, закріпленим у Конвенції ООН про права дитини, прийнятій 20 листопада 1989 року.

Слухачі експозиції – студенти 1 курсу інституту економіки та управління СНУ ім. В. Даля, а також школярі-учасники освітнього проекту «Лабірінтіум» – взяли активну участь в обговоренні, надали своє розуміння деяких прав людини. Експозиція допомогла студентам та школярам більш чітко й ясно скласти уявлення про свої права, зрозуміти способи їх захисту.

Експозиція виставки складається з 19 інформаційних стендів, які відповідно поділяються на чотири тематичних блоки: «Еволюція прав людини», «Цінності прав людини», «Права дитини» та «Окремі аспекти захисту прав людини». На стендах можна знайти трактування певних прав і понять, витяги з європейських і українських законодавчих норм і правових документів, яскраві приклади і ілюстрації порушень прав людини, коментарі дітей, громадських активістів та правозахисників тощо. Виставка буде доступна для перегляду ще до 31 березня щоденно (крім неділі).