Молоді науковці СНУ ім. В. Даля здобули 20 медалей на Міжнародному конкурсі «Новий час»

На VІІ Міжнародному конкурсі молодіжних інновацій і розробок «Новий час» студенти та молоді науковці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля отримали 7 золотих та 13 срібних медалей.

Конкурс проходив у рамках VIIІ Міжнародного салону винаходів і нових технологій «Новий час». Далівці представили на ньому 20 запатентованих наукових робіт, кожна з яких посіла призове місце.

Найбільше робіт було презентовано студентами та молодими винахідниками факультету систем рейкових комунікацій. Цей навчальний підрозділ Далівського університету заробив дві золоті та три срібні медалі. Перше місце здобув Ілля Цигановський за машину тертя для вивчення фрикційних властивостей контакту «Колесо-рейка». Ця корисна модель може бути використана для вивчення контакту  «Колесо-рейка» як в лабораторних, так і в польових умовах. Її перевагами є створення мобільного стендового обладнання, підвищення ефективності та зменшення похибок у дослідженнях. Також золотої медалі удостоїлася Єлизавета Гусєнцова за жалюзійний апарат осьового вентилятора. Ця корисна модель, що забезпечує оптимальну роботу вентилятора та підвищує його ефективність,  може бути використана для вентиляції та кондиціювання повітря у сфері будівництва, а також для охолодження енергетичних установок.

Науковці та студенти факультету інноваційної економіки і кібернетики отримали дві золоті та дві срібні медалі. Гідропрес з автоматичним програмним керуванням приніс Дмитру Грєшному перемогу на конкурсі. Ця корисна модель  пресової машини дозволяє покращити фізико-механічні властивості матеріалів, що обробляються під тиском, та підвищити точність керування пристроєм. Другу золоту медаль для факультету здобула Тетяна Лехцієр, яка представила пристрій для дослідження параметрів періодичних процесів у нейронних мережах. Ця розробка може бути використана для вирішення широкого класу періодичних фінансових процесів, наприклад, для прогнозування динаміки курсу валют.

Інститут прикладної механіки і матеріалознавства здобув одну золоту та три срібні медалі «Нового часу». Найкращою роботою серед представників цього навчального підрозділу став сплав для наплавлення деталей Катерини Бородіної. Ця корисна модель може бути використана для наплавлення деталей з підвищеною твердістю в умовах високого зносу та корозії. Ніобій, введений до складу сплаву, дозволяє знизити вартість наплавлення та захистити деталі від корозійних процесів.

Роботи молодих винахідників факультету комп’ютерних систем і технологій були удостоєні однієї золотої та двох срібних медалей. Перше місце посіла корисна модель газогенератора Дар’ї Шевченко.  Використовуючи  цю розробку, можна скоротити час профілактичного обслуговування газогенератора та зменшити витрати кисню, газу та води в процесі отримання в промислових умовах газоподібного автомобільного палива.

Тарас Оробцов з факультету транспортних систем і логістики отримав на конкурсі золоту медаль. Він розробив блок «Вентилятор-радіатор» системи охолодження нагнітального типу двигуна внутрішнього згоряння автомобіля, що дозволяє підвищити продуктивність вентиляторного обладнання на 15-20%.  Наукові роботи студентів та молодих науковців факультету електротехнічних систем та факультету природничих наук принесли університетові відповідно дві та одну  срібні медалі.

Підготувала: Наталія Осичнюк