Молоді юристи-далівці виступають проти системної корупції

Студенти юридичного факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяли участь у Всеукраїнському молодіжному форумі “Молодь проти корупції”, який проходив у рамках Всеукраїнського тижня права в Києві. Мета заходу – оприлюднити позиції молодих громадян у питаннях існування системної корупції, яка позбавляє українське суспільство перспективи сталого розвитку.

Всеукраїнський форум зібрав близько 300 кращих молодих законодавців з провідних університетів усіх регіонів України. Делегати шляхом рейтингового голосування визначили десять найнебезпечніших проявів корупції в Україні. Цей перелік було покладено в основу маніфесту до президента України та депутатів парламенту із закликом зосередити свою діяльність на нейтралізації зазначених корупційних проявів.

Самим небезпечним проявом корупції в Україні визнана тотальна продажність судів, яка «робить законослухняних громадян беззахисними, закон нікчемним а злочинців безкарними». На другому місці в рейтингу виявилася корупція в сфері охорони здоров’я. Третім за ступенем суспільної небезпеки визначено хабарництво в органах прокуратури, яке «перетворює працівників прокуратури у спільників злочинців». Безперешкодна продаж наркотиків, «яка здійснюється під прикриттям працівників силових відомств», опинилася на четвертому місці. П’ятим проявом стала корупція в економічній сфері, яка не дає можливості легально здійснювати підприємницьку діяльність, відлякує інвесторів і заганяє бізнес у тіньовий сектор.

«Існування системної корупції в нинішньому вигляді веде країну до масштабного соціального вибуху, – говорить голова координаційної ради студентського самоврядування, студент юридичного факультету СНУ ім. В.Даля Олексій Кривоніс. – Корупція – це не тільки погано,  це черв’як, який гризе яблуко державності з середини. І нам, молодим юристам, треба чітко окреслити цю проблему, щоб в майбутній роботі  не допускати таких протиправних діянь».

Всеукраїнському форуму передували  чотири регіональні форуми. Вони надали можливість провести плідну дискусію між молодими юристами усіх регіонів для вироблення консолідованої позиції стосовно чинників, які зумовлюють існування системної корупції та реальних шляхів їх нейтралізації.

Волонтери юридичного факультету Далівського університету беруть участь у цих заходах з 2008 року з наміром виправити ситуацію в країні, бо небайдужі до майбутнього держави.

Підготувала: Наталія Вергуненко