Молодіжні інноваційні розробки – запорука подолання кризи в Україні

У конференц-залі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся ІІ Міжнародний молодіжний форум «Інноваційні проекти розвитку регіонів».

Організаторами форуму виступили кафедра економічної кібернетики Далівського університету, Всеукраїнська асоціація економічної кібернетики України, компанія «Платформа бізнес інтеграції», Міжнародна компанія «ILOGOS» та Науково-дослідний центр студентів і молодих вчених кафедри економічної кібернетики СНУ ім. В. Даля «Фенікс».

«Найбільш перспективний і ефективний шлях розвитку та виходу з кризи для нашої країни – використання інноваційних молодіжних розробок, – зазначив у вітальному слові декан факультету інноваційної економіки і кібернетики СНУ ім. В. Даля доктор економічних наук, доктор технічних наук, професор Султан Рамазанов. – Не потрібно чекати, поки хтось нам допоможе. Якщо ви будете активно працювати, то зможете змінити життя на краще».

У рамках роботи форуму проводився конкурс інноваційних проектів. Майже 90 студентів, аспірантів та молодих вчених з України, Росії та Польщі надали на розгляд експертної комісії 70 проектів. Автори робіт запропонували рішення сучасних проблем у сферах економіки, агропромислового комплексу, екології, транспортних систем і технологій, технічних систем і технологій, інформаційних технологій, освітньої діяльності, соціально-гуманітарних технологій.

На пленарному засіданні форуму було презентовано 10 найкращих проектів, половину з яких склали наукові розробки далівських студентів, аспірантів та молодих вчених. Серед представлених робіт рішенням експертної комісії були визначені кращі. Переможцем конкурсу інноваційних проектів форуму стала робота далівця В’ячеслава Чмельова «Ресурсозберігаючі технології в забезпеченні економічної безпеки підприємства транспортного машинобудування», друге місце посів аспірант Сумського державного університету Віталій Омельяненко з проектом «Міжнародний віртуальний кластер наукового приладобудування».

Третього місця були удостоєні одразу три роботи: «Автоматизація розрахунків витрат на маневрову роботу» магістра Далівського університету Євгенія Пухи, «Автоматизована система моніторингу соціально-економічного розвитку як частини інформаційного забезпечення процесу регіонального управління» аспірантки Київського національного торговельно-економічного університету Ірини Мороз та спільна робота далівців Сергія Ткача, Марії Івановської, Юлії Сивоконьєвої та представників НТУ України «Київський політехнічний інститут». Проект комплексу-притулку для утримання безпритульних тварин «Рука допомоги», запропонований студенткою СНУ ім. В. Даля Вірою Янчук, отримав спеціальний приз форуму – «За найкращий соціальний проект».

Нагадаємо, що метою ІІ Міжнародного молодіжного форуму були сприяння комерціалізації інновацій, трансфер технології для вирішення завдань соціально-економічного розвитку країни та її регіонів, обговорення стратегії інноваційного прориву та проблем інноваційного розвитку, консолідація зусиль студентів, аспірантів та молодих вчених України та зарубіжних країн для розробки та реалізації науково-технічних проектів, просування перспективних розробок.

Підготувала: Наталія Осичнюк