Молодіжні інноваційні розробки – запорука успішного майбутнього України

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся Міжнародний форум інноваційних проектів студентів, аспірантів і молодих учених «Соціально-економічний, екологічний та гуманітарний розвиток регіонів».

Форум був ініційований з метою консолідації зусиль студентів, аспірантів та молодих вчених України та зарубіжжя для розробки та реалізації соціально-економічних проектів, обговорення стратегії інноваційного прориву та проблем інноваційного розвитку України.

Організаторами заходу виступили професор доктор економічних наук, доктор технічних наук,  декан факультету інноваційної економіки і кібернетики, завідувач кафедрою економічної кібернетики Далівського університету Султан Рамазанов, Всеукраїнська асоціація економічної кібернетики України, Міжнародна громадська організація  «Міжнародний інститут розвитку та самоорганізації Саймона Кузнеца»,  «Platform of business integration»  та Міжнародна компанія «ILOGOS».

«Зараз ми знаходимося у стані системної кризи, тому прийшов час  модернізувати Україну. А для цього потрібні знання та  інноваційні прориви, забезпечити які  можете тільки ви, молодь. Саме це – запорука успішного майбутнього України. Ви знаєте, що треба робити та куди рухатися, а ми будемо вас підтримувати в цьому та допомагати», – окреслив коло проблем на пленарному засіданні Султан Рамазанов.

Проректор з наукової роботи Далівського університету, професор доктор технічних наук Юрій Осенін підкреслив важливість та актуальність проведення форуму як бази для презентації студентських інноваційних робіт, що за тематикою охоплюють декілька сфер життя.

«Показувати високий рівень знань та енциклопедичний склад розуму – це, безумовно, дуже добре, але в сучасних умовах найголовніше – мати свою точку зору, бачення вирішення світових проблем, – зазначив Юрій Іванович. – Дуже часто так складається, що саме свіжий незалежний погляд молодого вченого виявляється найправильнішим та найціннішим. Тому важливо не зупинятися на досягнутому, а розвивати власні проекти, втілювати їх у життя».

У рамках роботи форуму проводився конкурс інноваційних проектів. 82 автори з Луганська,  Краснодону, Донецька,  Горлівки,  Дніпропетровська, Сум, Євпаторії,   Севастополю, Києва,  Варшави та  Белостоку надіслали 50 проектів, в яких запропонували шляхи вирішення проблем аграрно-промислового комплексу та еколого-економічних проблем регіону, а також розробки у соціальній, освітянській сферах та сфері інформаційних технологій. Під час проведення пленарного засідання конкурсна комісія оголосила авторів шістьох проектів-переможців.

Найкращим було визнано екологічний проект аспірантки спеціальності «Екологічна безпека» Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості Юлії Балашевської «Удосконалення системи поводження з твердими радіоактивними відходами на дослідницькому реакторі ДР-100».

Друге місце посіла група студентів спеціальності «Економічна кібернетика» ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» – Наталія Данилюк, Андрій  Сигида та Сергій Калашник. Вони представили  ІТ-проект «Он-лайн кур’єр».

Також нагороду за друге місце місце отримав магістрант кафедри економічної кібернетики Далівського університету Ілля Рій,  який у своїй роботі «Інноваційний підхід у виявленні тіньового сектору економіки» представив власне бачення вирішення проблеми приховування прибутків «сірих» підприємств.

Третього місця удостоїлися одразу три проекти: «Забезпечення стійкого функціонування підприємств м’ясопереробної промисловості в Донецькому регіоні» студенток спеціальності «Менеджмент організацій» Автомобільно-дорожнього інституту ДВНЗ «Донецький національний технічний університет» Тетяни Боднар та Христини Коваленко, а також дві інноваційні роботи далівчанок – «Розробка бізнес-проекту створення кадрової агенції» студентки спеціальності «Менеджмент організацій» Анни Харченко та «Система соціальних показників як основа формування соціального капіталу регіону» магістрантки  кафедри соціології Любові Сапаєвої.

Підготувала: Наталія Осичнюк