Молодий французький науковець відмітив високий рівень технічної освіти у СНУ ім. В. Даля

Французький студент Ромен Мішаллє завершив літнє стажування у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Стажування проводилося в рамках двосторонньої домовленості між СНУ ім. В.Даля та Університетом Жана Моне (Université Jean Monnet) на кафедрі системної інженерії Далівського університету.

Ромен Мішаллє – студент третього курсу Інституту Телеком Університету Жана Моне, там він здобуває освіту в галузі інформатики та телекомунікацій. Темою його наукових досліджень є електронні технології, які застосовуються у сфері реклами. Відповідно до навчальної програми, французькому студентові необхідно пройти шість стажувань, одне з яких повинне здійснюватися у виші іншої країни.

«Я не випадково обрав саме Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля з поміж багатьох інших українських вишів. Спочатку я керувався даними світових наукових рейтингів. Проаналізувавши їх, я переконався, що ваш університет є одним з найсильніших у технічній сфері, – сказав Ромен. – Тепер вже на власному досвіді хочу зазначити високий рівень технічної та наукової підготовки далівських викладачів та студентів. За час практики для мене відбувся колосальний обмін досвідом, адже система освіти в Україні дещо відрізняється від французької, але, судячи з фахівців, що працювали зі мною на кафедрі системної інженерії, в жодному разі не поступається за рівнем та якістю знань».

З 2007 року між Далівським університетом (м. Луганськ) та Університетом Жана Моне (м. Сент-Етьєн) діє двосторонній договір. За цей час постійно студенти вишів-партнерів проходили навчання і практику в університеті міста-побратима. Цього року практику французького студента курували науковці кафедри системної інженерії СНУ ім. В. Даля – доцент Едуард Жариков та старший викладач Дмитро Синепольський. Під їх керівництвом  Ромен Мішаллє освоював роботу системного адміністратора та інженера-електронщика, вивчав мікропроцесорні системи і займався моделюванням програм. Також за підтримки викладачів та студентів кафедри Ромен мав змогу ознайомитися не тільки з науковими, а й культурними і навіть спортивними здобутками та традиціями Далівського університету та Луганщини в цілому.

Нагадаємо, що СНУ ім. В. Даля співпрацює з 30 країнами світу та постійно розширює сферу міжнародних зв’язків. Зокрема, лише протягом 2012-2013 навчального року виш налагодив співробітництво з 19 новими навчальними закладами, науковими центрами та підприємствами Німеччини, Польщі, Фінляндії, Туреччини, Португалії та інших країн і прийняв 27 іноземних делегацій.

Підготувала:  Ірина Лебедь