МСК «Лугань» бореться за поліпшення скеледрому

Луганський молодіжний туристсько-спортивний клуб «Лугань», тренувальна база якого знаходиться в спортивному комплексі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, вийшов до півфіналу конкурсу «Idea-X» компанії Nescafe. Члени клубу запропонували соціальний проект зі створення «СкалАторіі», тобто поліпшеного скеледрому, де всі бажаючі зможуть тренуватися і займатися улюбленим видом спорту – альпінізмом, скелелазінням, гірським туризмом. Останнім часом скелелазіння стає дуже поширеним, в тому числі і в Луганську.

У спортивному комплексі Далівського університету знаходиться єдиний в Луганську скеледром висотою близько 8 метрів. На «стіні» займаються любителі і спортсмени з альпінізму, скелелазіння, гірського туризму. На цьому стенді виросло не одне покоління титулованих спортсменів. Наприклад, дворазові чемпіони світу, випускники університету Максим Петренко і Кирило Шевченко, чемпіон України, призер Чемпіонату світу Сергій Тапішко. Тут займається багато перспективних дітей та студентів-далівців, яких професійні інструктора готують до змагань. Ірина Полстянкіна (14 років) і Федір Самойлов (13 років) у своєму ніжному віці вже стали чемпіонами України. До речі, Федя взагалі унікальна дитина, яка у свої 13 років підкорює найскладніші маршрути рівня майстрів, що «проробляються» спортсменами кілька років.

Молодь регулярно їздить представляти своє місто на змаганнях різного рівня за всіма «профільними» видами спорту. До речі, МСК «Лугань» в будь-якій країні, місті, районі, в яких бувають, проводять проект «Лугань на вершинах світу», мета якого – залишити тільки позитивні враження про Луганську краї.

Історія зародження МСК «Лугань», налічує більше 30-ти років. Тому і заняття проходять на тренажері, який стоїть зі дня заснування клубу. Кожен вечір збирається по 30-40 осіб на 50 кв.м стенду. Крім любителів, на «стіні» тренуються і професійні спортсмени, а також діти, яким потрібно більше простору та різноманітності площин. Тому стало необхідно провести розширення існуючого залу і добудувати нові робочі площини.

Розширення існуючого залу і побудова нового дозволили б більшій кількості людей проводити вільний час із задоволенням, зріс би рівень спортсменів, була б забезпечена повна безпека під час тренувань із скелелазіння й альпінізму. З цією метою команда МСК «Лугань» вирішила взяти участь у конкурсі, проведеному компанією Nescafe з призом у розмірі 50 000 гривень на втілення цікавих ідей. І зі своїм проектом вони вийшли в півфінал. До 9 травня проходить інтернет-голосування (у фінал проходить по три проекти в кожній категорії). Зараз «луганці» на другому місці, але вважають, що розслаблятися ще рано, а найбільш напружена боротьба за призовий фонд ще попереду.

Підготувала: Наталія Вергуненко