Ми їдемо, їдемо, їдемо в далекі краї. Студенти-далівці відвідали США у рамках програми «Work & Travel»

Студенти кафедри зовнішньоекономічної діяльності Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля провели презентацію звітів про поїздку в США по міжнародній програмі «Work & Travel», де мали можливість не тільки заробити гроші, а й подорожувати по країні.

Дана програма розрахована на студентів університетів, яким надається можливість на літніх канікулах відвідати іншу країну. Учасникам «Work & Travel» протягом літніх канікул надається унікальна можливість отримати досвід роботи в американських компаніях; познайомитися з культурою США; випробувати американський спосіб життя; поліпшити знання англійської мови; побувати в багатьох цікавих місцях і придбати нових друзів з різних країн.

«Такі зустрічі для нас стали вже традиційними. Кожен рік за даною програмою наші студенти привозять нові враження від роботи за кордоном. Як позитивні, так і негативні. Такі поїздки допомагають їм визначитися зі своїм майбутнім. Таке стажування дозволяє на майбутнє вибрати шлях свого життєвого розвитку, стратегію своєї майбутньої кар`єри», – зазначила завідуюча кафедрою зовнішньоекономічної діяльності Алла Воронкова.

Варто відзначити, що основна кількість вакансій пов`язана з роботою у сферах готельного і ресторанного бізнесу, роботою в парках атракціонів. У літні місяці, на які розраховано дію програми, в США приїжджає велика кількість туристів і в країні відчувається нестача персоналу. Згідно з програмою ніхто не забороняє студентам знаходити другу і навіть третю роботу. Основна умова: виконання обов`язків на основному місці працевлаштування. Якщо ця вимога буде дотримуватися, ніхто не заборонить молодій людині підробляти десь ще.

Студенти Східноукраїнського національного університету у складі студентів групи МН-271: Микити Ільїна, Яни Перепечин, Олени Юрченко та Юлії Чумачевой знайшли роботу в ресторані швидкого обслуговування Hardee`s. Це досить популярна мережа фастфудів, розташована по всьому східному узбережжю США.

«Роботодавці в США дуже доброзичливі до іноземних студентів. Це пов`язано з тим, що на території Сполучених Штатах проживають багато національностей, кожна зі своєю унікальною культурою», – розповіла студентка МН-271 Яна Перепечин.

Також студенти зазначають, що і населення міст, в тому числі і Нью-Йорка, досить доброзичливе. Якщо мандрівникові знадобитися яка-небудь допомога, вони з радістю зроблять все, що в межах їх можливості.

«Коли ми шукали житло. Офіціантка в одному з кафе побачила, що ми ніяк не можемо зорієнтуватися і запропонувала свою допомогу. Вона показала нам необхідні сайти і дала кілька газет з оголошеннями», – поділився враженнями Ілля Нікітін.

За програмою студенти працювали в місті Портланд в одному з готелів. «Зарплата у нас була 8 $ за годину. Робочий день з 8 до 16, але можна було справлятися раніше і допомагати своїм друзям або відпочивати », – розповіла Олена Юрченко.

Згідно візи, виданої за програмою «Work & Travel», термін перебування на території США обмежується 4 місяцями, з яких три місяці є робочими і один дається на подорожі по країні. Кожен учасник програми вирішує для себе сам як розпоряджатися наданим часом: весь термін працювати або встигнути трохи помандрувати.

«В Америці дуже дороге житло і не завжди якість відповідає запитуваною ціною. За програмою воно може надаватися роботодавцем або ж ми самі могли собі його шукати. Ми дуже заощадили на житло, тому що знімали одну кімнату на всіх. Було трохи незручно, але набагато дешевше: там були варіанти і 190 доларів на тиждень, але ми знайшли варіант за 200 доларів на місяць », – зазначив Микита Ільїн.

Вражень від поїздки у студентів Далівського університету залишилося дуже багато і всі вони дуже яскраві. Вони в один голос радять всім спробувати свої сили і взяти участь у програмі, яка зможе відкрити світ для кожного охочого.

Підготувала: Тетяна Вауліна