Митрополит Луганський та Алчевський Іоаникій благословив далівців

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Релігія, релігійність, філософія та наука у сучасному світі», присвячена знаковим культурно-історичним подіям: 1020-річчю Хрещення Київської Русі, 2000-річчю діяльності апостола Павла та 90-річчю існування Далівського університету. Конференція відбулася за участю викладачів, студентів, аспірантів, представників органів державного управління, Луганської та Алчевської Єпархії Української православної церкви, громадськості. Також конференцію відвідали гості з Ростовського державного університету (Росія) та Мюнстерського університету (Німеччина). На пленарному засіданні проректор з наукової роботи СНУ ім. В.Даля професор Юрій Осенін у своєму виступі відзначив унікальність цього заходу, актуальність питань, які були поставлені не тільки перед учасниками, але й перед усім суспільством, та побажав усім плідної праці та гарного настрою. За благословенням митрополита Луганського та Алчевського Іоаннікія вітальне слово було проголошено його уповноваженим завідувачем кафедри “Релігієзнавства” Володимиром Ісаєвим. «Релігія є тією частиною життєдіяльності людини, яка займається духовною стороною життя, роблячи все можливе для такого виховання людини, при якому він в своїй пізнавальній діяльності ніколи не зміг би використовувати в зло відкритих йому знань, – зазначив у вітальному слові митрополит Луганський та Алчевський Іоаникій. – 2008 рік з`явився ювілейним – це рік 1020-річчя Хрещення Русі та 2000-річчя апостола Павла. Ці ювілеї мають велике значення для нашого народу і всього християнського світу. Як Хрещення для Русі з`явилося визначальним чинником в подальшому розвитку і становленні православної держави, так і проповідь апостола Павла для тодішнього язичницького світу. З відчуттям глибокої пошани до організаторів і учасників цієї конференції виражаю мої щирі побажання, плідних успіхів в роботі на благо нашого народу і Батьківщини. Та благословить вас Господь». Продовжив пленарне засідання доктор богослов’я, архімандрит Пімен, який поглиблюючись у історію, доповів про значущість постаті апостола Павла, його діяльності та внесок у розповсюдження християнства. Отець Пімен на яскравих прикладах показав позитивний вплив християнської релігії на сучасне суспільство. Наприкінці виступу архімандрит висловив подяку організаторам конференції за те, що через подібні заходи православному священству надається можливість спілкування із громадськістю. У межах проблематики конференції було виділено п’ять секцій: «Християнство та наука у світі послань апостола Павла», «Філософія культури та естетика: сучасні виміри», «Історія релігії як виток сучасної культури та науки», «Духовність у сучасному українському соціумі», «Релігійна філософія та сучасність». Питання, розглянуті на конференції, виявилися надзвичайно актуальними, оскільки торкалися не тільки філософських проблем, а й ставили питання та пропонували відповіді на запити практичної реальності. За матеріалами роботи конференції планується видання збірника наукових праць «Філософські дослідження».