На Далівських читаннях презентували нову книгу

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля розпочалися XIV Міжнародні Далівські читання присвячені 210-річчю з дня народження Козака Луганського. З цієї нагоди відбулася презентація монографії «Владимир Даль – светоч славянской культуры», авторами якої стали ректор СНУ ім. В.Даля професор Олександр Голубенко та професор Микола Євдокимов.

У річницю з дня народження Козака Луганського, студенти і співробітники університету одночасно провели урочисті покладання квітів до пам’ятників Володимиру Далю: на Далівській площі перед першим корпусом вузу, а також на вулиці В.Даля.

XIV Міжнародні Далівські читання «Багатогранна спадщина Володимира Даля в соціокультурному просторі XXI сторіччя» розпочалася з презентації монографії «Владимир Даль – светоч славянской культуры». Автори книги Олександр Голубенко та Миколоа Євдокимов. В цій новаторській книзі прослідковується, як із пересіченого громадянина Володимир Даль став славетним, всесвітньовідомим науковцем. Книга складається з трьох частин, написана трьома мовами: українською, російською та англійською. Видання має зацікавити не тільки науковців, що досліджують життя та творчість Козака Луганського, а й студенту, школяру, будь кому, хто шукає достойний приклад людини організованої, всесторонньо розвинутої, людини з великої літери. За повнотою зібраного матеріалу, глибиною його подання, новизною інтерпретації текстів, доступністю та цікавістю викладу ця наукова робота – помітна сторінка в історії вивчення світогляду Козака Луганського.

«Ця книга безумовно стане основною в пропаганді далівського руху», – заявляє доктор історичних наук, професор Віталій Михайлюк у своєму коментарі до монографії.

Ректор Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля професор Олександр Голубенко, один з співавторів монографії «Владимир Даль – светоч славянской культуры» сказав, що «Ми, далівці, маємо кожному випускнику вкласти часточку Володимира Даля, бо його життєвий шлях, його духовність – це цілком позитивний приклад для молодої людини. Не має значення, яку спеціальність здобуває студент, достатньо того, щоб він зумів організувати своє життя, як Даль. Бо він людина неймовірно працездатна, активна, зацікавлена та гармонійна».

Заступник голови Луганської обласної ради Юрій Хунов привітав присутніх та зазначив, що «Ми прикладаємо максимум зусиль, щоб вам було комфортно навчатися у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля. Луганську необхідні такі люди, як Володимир Даль».

XIV Міжнародні Далівські читання присвячені 210-річчю з дня народження Козака Луганського традиційно розпочалися з пленарного засідання, на якому заслухали доклади докторів наук, професорів з визначеної тематики. Обговорили соціальний простір та соціальний час В.І.Даля, філософію слова в творчому надбанні Козака Луганського, значення його творчості для сучасної публіцистики тощо. Далі засідання проходили за секціями: «Творча спадщина В.І.Даля з позицій гуманітарного знання XXI століття» та «Ідеї В.І.Даля в контексті сучасного історичного і природо наукового знання».

Наприкінці роботи секційних засідань учасники підвели підсумки конференції та висловили думку про необхідність вивчати, примножувати та цінувати те багате творче надбання, яке залишив для нащадків Володимир Даль.