Print

На Луганщині буде реалізовано проект з усної історії щодо подій на Сході України

 

Державний архів Луганської області розпочав роботу над дослідницьким проектом зі збирання інформації та створення колекції документів особового походження щодо подій на сході України. Зібрані матеріали згодом стануть базою для дослідження історії України початку ХХІ століття.

Впровадження цього проекту обговорили за круглим столом представники Луганської облдержадміністрації, громадських організацій, центрів, благодійного фонду, науковці. СНУ ім. В. Даля представляла на засіданні доцент, кандидат історичних наук, доцент юридичного факультету Олена Сапицька.

Перед архівом стоїть завдання зібрати максимальну кількість свідчень та документальних матеріалів, що згодом стануть базою для досліджень – інформацією, яка надаватиме нащадкам повну картину подій, які відбувалися на сході України.

Керівники та представники громадських організацій висловили свої побажання та рекомендації щодо його реалізації, зокрема інтерв’ювання осіб, які були свідками або учасниками подій на сході України та погодилися надати кандидатури.

Важливим моментом у впровадженні проекту в життя є його практичне використання: документальні матеріали слід використати у створенні Книги пам’яті героїв АТО, яка вийшла б саме на території Луганської області.

Учасники круглого столу відвідали архівосховища Державного архіву Луганської області, ознайомилися з умовами зберігання документальних матеріалів.