На міжнародному конкурсі за напрямом «машинобудування» студент СНУ ім. В.Даля завоював срібло

На X Міжнародному молодіжному конкурсі «Майбутні Аси комп’ютерного 3D-моделювання» дипломний проект студента кафедри «Процеси обробки матеріалів, верстати та інструменти» Інституту прикладної механіки і матеріалознавства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Євгенія Бурлакова зайняв друге місце в категорії до 200 деталей у збірці. За підсумками конкурсу Далівський університет серед вузів-учасників визнаний другим у напрямку «Машинобудування».

На конкурс цього року надійшло 205 проектів від 103 навчальних закладів з Росії, України, Білорусії, Молдови та Казахстану. Україна представила 30 проектів з 13 навчальних закладів Луганська, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Донецька та інших міст України. Щорічний Міжнародний молодіжний конкурс «Майбутні Аси комп’ютерного 3D-моделювання» проводиться з 2003 року серед навчальних закладів – ліцензійних користувачів програмного забезпечення АСКОН і учнів, що використовують некомерційні версії програмних продуктів АСКОН для навчального та домашнього застосування.
У 2012 році на конкурс від СНУ ім. В.Даля на напрям «Машинобудування» було подано два проекти: «Вузол шпінделя обробного центру ОЦ200» (автор – студент кафедри «Процеси обробки матеріалів, верстати та інструменти» Євген Бурлаков; керівник проекту – професор Олег Кроль) і «Млин молотковий аксіальний 1300х1000» (автор – аспірант кафедри« Технології машинобудування та інженерного консалтингу» Михайло Кашура; керівник проекту-професор Володимир Вітренко).
Переможці Конкурсу визначались у двох галузевих напрямках – «Машинобудування» та «Промислове та цивільне будівництво». У кожному передбачено по три призові місця серед усіх проектів кожного напрямку. У напрямку «Машинобудування» категорії призерів визначалися за ступенем складності проекту: до 200 деталей у збірці включно; від 200 до 1000 деталей в збірці; більше 1000 деталей в збірці.
Серед студентських робіт друге місце в категорії до 200 деталей у збірці отримав студент кафедри процесів обробки матеріалів, верстатів та інструментів Євген Бурлаков. У його роботі «Вузол шпінделя обробного центру ОЦ200» розроблено інноваційний проект шпиндельного вузла обробного центру свердлильно-фрезерно-розточувального типу. Перше місце дісталося студенту з Російської Федерації.
«Створена 3D твердотільна модель формотворного шпиндельного вузла, що забезпечує підвищену продуктивність і точність обробки, – розповів керівник проекту професор Олег Кроль. – Вперше для цього типорозміру верстатів досягнута можливість обробки сталей і легких сплавів на частотах обертання, що перевищують 8000 хв-1 ».
Срібний призер конкурсу Євген Бурлаков вже має за плечима перемогу на Міжнародній науково-технічній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Прогресивні напрямки розвитку машинобудівних галузей і транспорту». Крім того, він є автором п’яти наукових робіт та деклараційного патенту України. Його магістерська робота була присвячена створенню перспективної конструкції обробного центру. У цьому році Євген з відзнакою закінчив Далівський університет і успішно працює за фахом.

Підготувала: Галина Щербак

На фото: зліва направо – Євген Бурлаков, Олег Кроль, директор з маркетингу АСКОН Дмитро Оснач