На передноворічному латинському вечорі далівці здійснили подорож до Риму

Напередодні Нового Року на філософському та юридичному факультетах Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулися святкові новорічні вечори латинської мови, які щорічно проводяться кафедрою іноземних мов. Ці вечори проходять у рамках роботи Євроклубу «Сузір`я», до складу якого входить також клуб любителів латинської мови «Litteris et artibus».

У підготовці вечорів під керівництвом викладача латинської мови Галини Курєнкової активну участь взяли студенти Кирило Краснокутський, Наталя Тихонова, Ніна Семенова, Олександра Попенко та Анастасія Бабенко.

У новорічному привітанні студенти передали своє бачення святкування Нового Року в стародавньому Римі та різдвяних свят в сучасній Європі. Присутні на вечорі гості дізналися про традиції й звичаї святкування Нового Року, свята передноворічних Сатурналій у стародавніх римлян, святкування Нового Року та різдвяних свят в сучасному Римі й Ватикані, прослухали латинські вірші, присвячені народженню Нового Року.

З Новим Роком присутніх привітали стародавній римський бог Янус та сучасний Баббо Натале – італійський Дід Мороз.

Звичайно, на вечорах прозвучало багато пісень та музичних творів. Відомий студентський гімн «Gaudeamus» за традицією відкрив вечір. Студенти проспівали також відомі сучасні пісні латинською мовою: «Mirabile futurum» («Прекрасное далеко»), «Fraxinum rogaveram» («Я спросил у ясеня») а також гімн сучасної Європи.

Справжньою окрасою вечорів стали інсценовані міфологічні твори, які виявили справжній акторський талант далівців. Так, студенти юридичного факультету показали глядачам відому історію юнака Паріса, його участь у вирішенні суперечки між богинями Герою, Афіною та Афродітою щодо золотого яблука розбрату, та весілля Пелея і Фетіди. А студенти філософського факультету продемонстрували свій нестандартний підхід в інсценуванні відомих байок Федра «Lupus et agnus» та «Vulpis et corvus».

Напередодні католицького Різдва на вечорах прозвучав також відомий католицький гімн «Ave Maria», виконаний студентами на музичних інструментах (флейта, скрипка).

Урочистим завершенням вечорів стали традиційні римські святкові привітання та побажання щасливого Нового року, які студенти передали усім присутнім: «Annum novum advenientem, felicem, fortunatum! Bona valetudo et maximae divitiae!»

Підготувала: Наталія Вергуненко