На професорській годині студентам розповіли про важливість листування

На філологічному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася професорська година доктора філологічних наук, професора Валерії Пустовіт на тему «Український письменницький епістолярій ХІХ сторіччя».

У невимушеній бесіді зі студентами, яка супроводжувалася інформативною презентацією, Валерія Юріївна розповіла студентам спеціальностей «Українська мова і література» та «Переклад» про важливість листування в житті людини, про історію виникнення листування та розвиток епістолярного жанру в Київській Русі та Україні.

Професор Валерія Пустовіт наголосила, що лист є «найпростішою жанровою формою сучасної мемуаристики. Він розповідає про події минулого: по-перше, так, як автор їх знав, по-друге, як бачила ці події громадська думка, що впливала на митця. У листах мемуаристи згадують своїх друзів, колег, щоб вони не пішли у забуття, а залишилися в пам’яті молодшого покоління, як частка народу. Найбільшу цікавість, звичайно, становить інтимне листування видатних діячів літератури та культури минулого, в якому вони розкриваються як особистості, демонструють нащадкам зразки ґречного вияву найпрекраснішого з усіх почуттів – кохання».

Під час професорської години студенти ознайомилися з інтимним листуванням таких видатних постатей, як Леся Українка, Пантелеймон Куліш, Марко Вовчок (Марія Вілінська), Іван Франко, а також із поетичними й прозовими творами цих письменників, поштовхом до написання яких стало кохання.

У підсумках зустрічі студенти погодилися, що листуватися необхідно навіть у наш час комп’ютерних технологій. Вони підтримали пропозиції видатної письменниці сучасності Ліни Костенко, викладену в її поетичних рядках: «Пишіть листи і надсилайте вчасно, Коли їх ждуть далекі адресати, Коли є час, коли немає часу, І коли навіть ні про що писати…»