На професорській годині зі студентами була обговорена мова ворожнечі як прояв інтолерантності

На філологічному факультеті Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбулася професорська година на тему: «Мова ворожнечі: ксенофобія та толерантність у сучасному суспільстві». Захід провів доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки Сейфула Рашидов для студентів спеціальностей «Українська мова та література», «Переклад», «Професійна освіта», «Журналістика» і «Редагування та видавнича справа».

Учасники професорської години відзначили важливість цієї теми в умовах військового і післявійськового часу. У форматі жвавої дискусії були обговорені такі важливі питання, як мова ворожнечі на побутовому й державному рівні; прояви мови ворожнечі в повсякденному спілкуванні; кібер-ненависть і кібер-ворожнеча; джерела ксенофобії в сучасному суспільстві; різниця між вірою та релігією; відповідальність кожного за свої вчинки і свою життєву позицію.

Сейфула Фейзулайович наголосив на тому, що мова ворожнечі має досить широке поняття, в тому числі «це будь-які некоректні висловлювання відносні етнічних або релігійних груп». У сучасному суспільстві посиленої інтолерантності й агресії «толерантність є механізмом, що пом’якшує численні розбіжності й суперечності, як дієвий шлях подолання різних форм ксенофобії, агресії й екстремізму», а головне завдання сучасного суспільства знайти відповіді на питання «Як склеїти разом суспільство? Як зробити з калейдоскопа носіїв різних культур гнучку, але, як говорив Платон, міцну соціальну тканину?»

За підсумками зустрічі студенти дійшли висновку, що головна запорука толерантного суспільства – дивитися на світ власними очима, озброюватися знаннями, сприймати інформаційний контент критично, перевіряти факти.

Цією зустріччю зі студентами Сейфула Фейзулайович започаткував роботу клубу «Толерант» і пообіцяв студентами проводити з ними такі зустрічі щомісяця.

20160304rashidov2