На урочистому відкритті конференції до десятиріччя Інституту Духовного розвитку людини Далівського університету її директора нагороджено високою медаллю у галузі педагогіки

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля пройшла IV Міжнародна науково-практична конференція «Духовно-культурні цінності освіти та виховання», приурочена десятиріччю з дня створення Інституту духовного розвитку людини. На урочистому засіданні відкриття конференції лунали щирі поздоровлення з нагоди ювілею Інституту.

Привітати з визначною датою з’їхалися гості зі всієї України, а також Росії, Білорусії, Польщі, Франції, Молдови, Болгарії, Словакії, Германії. Серед почесних гостей – академік-секретар АПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Євтух, який передав привітання від Президента Академії наук України Василя Кременя.

«Це відрізок часу невеликий, але хочу сказати, що зроблено надзвичайно багато, – зазначив академік-секретар АПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Євтух. – І осмілюсь взяти на себе відповідальність сказати, що можливо не один академічний інститут за багато-багато років не міг зробити стільки доброго, стільки відкрити психолого-педагогічній в науці, скільки зробив ваш інститут. Це все видно і про це всі знають».

До свята викладачі та співробітники Інституту отримали Почесні грамоти Академії Педагогічних Наук України. Особисто Галина Шевченко нагороджена Медаллю Академії педагогічних наук України імені Костянтина Ушинського, якою відзначаються педагоги, вчені, організатори освіти за значні досягнення в галузі педагогічної і психологічної наук, особистий внесок у розвиток української освіти.

«Я особисто хотів би відмітити роботу великого ентузіаста, – підкреслив на врученні академік-секретар АПН України, доктор педагогічних наук, професор Микола Євтух. – Досягти таких вершин в науці, як Галина Павлівна, може і не під силу кожному чоловікові».

Інститут духовного розвитку СНУ ім. В.Даля «за вагомий внесок в справу морально-духовного виховання учнівської та студентської молоді та у зв’язку з 10 річчям з дня заснування» нагороджено Грамотою Управління освіти та науки Луганської обласної державної адміністрації.

«Сьогодні народ невдоволений ідеологічною порожнечею у суспільстві, – відзначила у привітальному слові заступник начальника управління освіти і науки з питань професійної освіти Наталія Кришталь. – У цій складній ситуації ми раді тому, що є такий Інститут, який піклується про підвищення духовної культури молоді нашого регіону. Ми пишаємося, що така структура діє саме у Луганську».

Слово взяла і почесна гостя урочистостей – міжнародний експерт зі здоров’я та освіти Марлена Боуше, яка спеціально прибула з Парижу для того, щоб привітати колектив Інституту з цією визначною датою. Директор Інституту Галина Шевченко за значну підтримку в розвитку та становленні Інституту нагородила гостю Марлену Боуше та ректора СНУ ім. В.Даля Олександра Голубенко Орденом Інституту духовного розвитку людини.

«Молодь, як у нас, так і в світі, стикається з тими ж самими проблемами. І тільки вирішивши їх, ми будемо мати майбутнє. На Заході, нажаль, домінували цінності пов’язані зі вільним ринком, які не відповідають тім життєвим орієнтирам, які потрібні людству для його розвитку, – підкреслила Марієна Боуше. – Тому я приїхала не тільки з поздоровленнями, але й з конкретними пропозиціями з співробітництва. З вашим величезним досвідом та результатами можна зробити ваш Інститут поєднуючим центром для країн-сусідів. А згодом, чому б не розширити співпрацю в цьому руслі на країни всієї Європи та Сполучені Штати».

З урахуванням цієї та багатьох інших цікавих пропозицій щодо міжнародного співробітництва пройшла робота по секціях, в яких підняли питання освіти і виховання як основи духовно-культурних цінностей людства, духовно-морального виховання учнівської молоді, духовних основ виховання світоглядної культури особистості в умовах глобалізації, взаємодії духовного і фізичного у гармонійному розвитку особистості, впливу естетичного середовища навчального закладу на формування особистості тощо.

В заключному слові директор Інституту духовного розвитку людини, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Галина Шевченко наголосила: «Людей, які нас підтримують, – одночасно і багато і мало, оскільки в сучасних умовах рідко хто бере на себе відповідальність підтримувати духовність. Ми кажемо про кризу, перепони, однак все погане відбувається через те, що люди бездуховні. Але, все ж таким, знаходяться люди, що несуть це добро і примножують його. Наш Інститут спочатку теж був організований на громадських починаннях, без фінансової підтримки. Було тільки бажання змінити щось у суспільстві, особливо – допомогти молоді. Заради цього спасіння, щоб наша молодь могла не тільки красиво казати, але й робити благородні вчинки, ми зараз консолідуємо сили».