На всесвітній конференції Україну представили вчені Далівського університету

У столиці Чеської республіці Празі відбулася ІІ Всесвітня конференція “Духовність у 21 столітті: в інтерфейсі теорії, практики і педагогіки”. Представниками України та всього пострадянського простору були вчені Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля – завідувач кафедри педагогіки професор Галина Шевченко та декан філологічного факультету Ольга Крсек.

На конференцію з’їхалися для участі доповідачі з 15 країн світу: США, Англії, Шотландії, Канади, Швеції, Австралії, Австрії, Бельгії, Туреччини, Ірану, Португалії, Сінгапуру, Ізраїлю, Саудівської Аравії, України. Конференція проходила у вигляді “круглого столу”, де доповіді обговорювалися та дискутувалися.

Член-кореспондент НАПН України, Заслужений діяч науки і техніки України, член Національної Комісії України у справах ЮНЕСКО, завідувач кафедри педагогіки, завідувач кафедри ЮНЕСКО “Духовно-культурні цінності виховання і освіти”, директор Науково-дослідного інституту духовного розвитку людини, доктор педагогічних наук, професор, Галина Шевченко була обрана членом Виконавчого комітету конференції.  Її доповідь “Духовний розвиток особистості як процес духотворчості” викликала значний інтерес та була високо оцінена присутніми. Про це свідчать листи з різних країн, які надходять після конференції до Галини Петрівни. В цих листах йдеться, що виступ професора Галини Шевченко значно розширив уявлення присутніх про Україну, особливо про Східну Україну, а також про СНУ ім. В.Даля та наукові досягнення його вчених.

Завдяки безпосередньому спілкуванню зі вченими з різних країн, вченими Далівського університету були встановлені тісні контакти для співпраці в науково-освітній сфері та сфері охорони здоров’я зі вченими із США, Великобританії, Канади, Швеції, Австралії, Бельгії, Туреччини, Ірану та інших країн світу. Ця співпраця буде здійснюватися у рамках обміну: публікаціями у відповідних журналах; досвідом досягнень у сфері духовності школярів, студентської молоді, дорослого населення; методиками визначення духовного добробуту, духовного здоров’я, ідеальних уявлень людей про добробут, вимір життєвих орієнтацій; участю у наукових конференціях, симпозіумах, форумах, обопільних візитів тощо.

На фото: Шарстін Щендс (Содертонський університет, м. Стокгольм, Швеція), О.Є. Крсек (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Луганськ, Україна), Хади Фейяз (Тегеранский університет, Іран), доценти Елізабет Джедж та Діедрі  Квені (МакМастерський університет, Гамільтон, Онтаріо, Канада), Г.П. Шевченко (Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, м. Луганськ, Україна), Аскун Селік (Турція), Нуріне Фезеле (Лондонський університет, Великобританія), Уільям Шмідт (Лойольський університет, м.Чікаго, шт. Іллінойс, США), Руолла Зара (Іран).