Print

На виставці, присвяченій аерокосмосу, далівці представили нову модель конвертоплана

 

Кафедра прикладної фізики Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля взяла участь у виставці «Двадцять кроків до зірок (аерокосмічна освіта і наука – досягнення та перспективи)». Виставка відкрита в Педагогічному музеї України (Київ) і триватиме до кінця лютого 2012 року.

Метою і завданням виставки є популяризація сучасних досягнень науки і техніки України в освоєнні повітряно-космічного простору, формування у молоді інтересу до науково-дослідної роботи в галузі авіації та космонавтики, ознайомлення з науково-практичними розробками вчених і студентів у галузі авіації та космонавтики.

Кафедра прикладної фізики СНУ ім. В. Даля представила розробку «Удосконалення багатофункціональних конвертопланів». Вона виконана під керівництвом завідувача кафедри прикладної фізики професора Юрія Бранспіза в студентському науково-технічному гуртку «Використання фізичних ефектів і явищ у техніці», створеному при кафедрі. Розробка являє собою проект багатофункціонального конвертоплана «ЛА-ВВП Дракон», реалізований в макеті, а також проект конвертоплана «09» з центральним поворотним кільцевим крилом. Авторами моделі є студенти групи ПН-261м брати Дмитро і Юрій Дев’яткіни.

Конвертоплан – це літальний апарат вертикального зльоту з поворотними гвинтами, які на зльоті та посадці створюють вертикальну тягу, а в режимі польоту створюють горизонтальну тягу. На відміну від відомих схем конвертипланів, у конвертопланів «ЛА-ВВП Дракон» пропонується використовувати спеціальні двукільцеві гвинти і стабілізуючі носові крила, що підвищують його вантажопідйомність.

За участь у виставці кафедра прикладної фізики нагороджена дипломом, який підписав президент Національної Академії Педагогічних Наук України Василь Кремень.

 

 

На фото: Професор Юрій Бранспіз з космонавтом Леонідом Каданюком біля стендів виставки.

Макет конвертплана «ЛА-ВВП Дракон».