На юридичному факультеті обговорили проблеми сучасного права в Україні

Юридичний факультет Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля спільно з Державною судовою адміністрацією та  Апеляційним судом Луганської області провів у місті Сєвєродонецьк Міжнародну  науково-практичну конференцію аспірантів, студентів, молодих науковців та професійних юристів  «Молодь і наука: сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку права в Україні».

Учасників конференції привітав Голова Апеляційного суду Луганської області Володимир Гаврилюк. Він акцентував увагу присутніх на необхідності налагодження активної комунікації освітян-науковців, студентської молоді та фахівців судової системи. А також, що дуже важливо формувати нове покоління, яке зможе стати активною рушійною силою у процесі здійснення реформ. А судді Апеляційного суду щиро виступили у підтримку студентської науки та говорили про подальшу співпрацю зі студентами.

На конференцію були представлені роботи більш ніж півсотні учасників. Судді Апеляційного суду у своїх виступах порушили проблемні питання здійснення правосуддя та дотримання прав засуджених осіб в умовах збройного конфлікту на території Луганської області, поділилися планами щодо вдосконалення роботи Апеляційного суду Луганської області, переміщеного  у м. Сєвєродонецьк.

В ході засідань молоді науковці обговорювали питання ролі канонічних догматів у державотворенні, соціального забезпечення інвалідів АТО, захисту права власності в умовах незаконної анексії та окупації, особливостей кримінальної відповідальності юридичних осіб тощо. Жвава дискусія розгорнулась навколо внесених у законодавство змін відносно організаційних та правових процедур встановлення актів народження та смерті на окупованих територіях.

На конференції традиційно відбулося підведення підсумків та нагородження  учнів-учасників  конкурсу «Правознавці та історики: юні таланти України».  Переможців було  обрано  шляхом відкритого інтернет-голосування.

Підводячи підсумки конференції, учасники відзначили, що у сучасних умовах молодь, її активна позиція у всіх сферах науки є необхідною складовою прогресивних змін на шляху до правової держави.

На конференції був присутній гість із Києва – кандидат юридичних наук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ, доцент кафедри адміністративного права КНУ ім. Т. Шевченка Роман Куйбіда. Після конференції на своїй сторінці у Facebook він написав: «Теми доповідей студентів не заїжджені, а вкрай актуальні: захист прав людини в умовах АТО, доступ до суду, правові проблеми у зв'язку з окупацією. Судді уважно слухали всі доповіді і брали участь у їх обговоренні. Біда згуртувала всіх. Ця молодь фантастична! Працівники Східноукраїнського національного університету імені В. Даля і судді, які з нуля відновили роботу своїх установ, – справжні патріоти».

20160522konfurmaj3 20160522konfurmaj7 20160522konfurmaj6 20160522konfurmaj8