Нарада з питань організації підготовчих курсів для випускників з лінії зіткнення і ТОТ

Ректорка СНУ ім. В. Даля Ольга Поркуян і проректор з науково-педагогічної роботи та комунікацій Володимир Ноженко взяли участь у робочій нараді щодо організації та проведення літніх підготовчих курсів зі стипендіальним забезпеченням для випускників 2021 року з лінії зіткнення і тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей перед вступом до українських закладів вищої освіти.

Пілотний проєкт підготовчих курсів запланований на 2021-2022 навчальний рік. Це допоможе майбутнім студентам в адаптації на новому місці проживання. Така головна мета курсів.

Деталі «пілоту» обговорили: представники Мінреінтеграції, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Сергій Бабак,  голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець, голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Ольга Коваль, голова підкомітету з питань освіти впродовж життя та позашкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, народний депутат України Роман Грищук, керівник напряму освіти і науки Офісу Президента України Аліса Ляліна, генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти Олег Шаров, заступник постійного представника Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, заступник голови Херсонської облдержадміністрації Андрій Шибаєв, заступниця голови апарату Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська та Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов, а також представники ЗВО. Загалом близько 100 учасників.

У рамках цієї програми курси будуть організовані на базі близько 25 вищих навчальних закладів України у різних містах України. Серед них – найпопулярніші виші для вступу абітурієнтів з ТОТ, а також лідери рейтингу «Топ-200 університетів України».

Курси відбуватимуться у літній період, під час їх проходження абітурієнту буде забезпечене місце у гуртожитку, а також стипендія у розмірі 4590 гривень.  По завершенні курсів вступник отримає відповідний сертифікат.

У 2021 році очікується значна кількість вступників з тимчасово окупованих територій, що має продовжити позитивну динаміку зростання кількості вступників з ТОТ.

Найпопулярнішими закладами освіти у 2020 році для абітурієнтів з ТОТ стали Східноукраїнський університет імені Володимира Даля (180 вступників), Таврійський національний університет імені В.Вернадського (142 вступники), Національних технічний університет «Харківський політехнічний інститут» (141 вступник), Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (118 вступників), Маріупольський державний університет (93 вступники).

Як повідомлялося, СНУ ім. В. Даля став учасником Пілотного проєкту з проведення підготовчих курсів для вступників з тимчасово окупованих територій та лінії зіткнення.

В результаті наради було вирішено, що Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України і Міністерство освіти і науки України узгодять проєкт Постанови про підготовчі курси.

Підписуйтесь на СНУ ім. В. Даля в Telegram: @snu_edu_ua! Всі новини завжди під рукою!