Народні депутати України підтримують ініціативу активістів студентського самоврядування з Далівського університету

Голова Координаційної ради студентського самоврядування Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Сергій Сичов та голова профспілкової організації студентів університету Ілля Ніколаєнко звернулися з листом до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. В ньому, зокрема, йдеться про необхідність законодавчого забезпечення діяльності органів студентського самоврядування. «На практиці органи студентського самоврядування набули достатнього розвитку, активності, – говориться в листі, – але дані процеси не забезпечені на законодавчому рівні. Такі розбіжності стримують демократизацію університетського життя, сприяють зародженню зневіри та байдужності студентського активу». Днями автори листа отримали відповідь за підписом народного депутата України Катерини Самойлик. «Ми підтримуємо ідею щодо необхідності подальшого законодавчого врегулювання діяльності органів студентського самоврядування, – стверджує народний депутат. – Її впровадження сприятиме розвитку демократичних традицій в системі вищої освіти та реалізації положень Болонських угод». За словами Катерини Самойлик, Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти продовжує працювати над удосконаленням законодавства України в сфері освіти в частині розширення повноважень студентського самоврядування. Зокрема, у данний час іде робота над Пропозиціями Президента України до Закону України «Про вищу освіту». У разі підписання Президентом України нової редакції Закону України «Про вищу освіту» будуть збільшені повноваження та функції студентського самоврядування в управлінні вищим навчальним закладом.