Print

Народні колективи «Світоч» і «Вольниця» запрошують на звітний концерт

 

 У середу, 24 квітня 2013 року, о 16:00 у Луганському академічному обласному російському драматичному театрі імені П.Б. Луспєкаева відбудеться звітний концерт народних ансамблів народного танцю «Світоч» і козачої пісні «Вольниця» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на підтвердження звання «народного». Програма звітного концерту включатиме у себе 20 вокальних та хореографічних номерів.

Колектив «Світоч» заснований у 2000 році у стінах Далівського університету. За цей час неповторну школу народного танцю в ньому пройшли майже 600 студентів. Ансамбль тричі здобував звання «народний», є багаторазовим лауреатом і дипломантом Всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів. Найбільш вагомі перемоги студенти здобули на фестивалі «Весняна толока» в Харкові та на Першому національному фестивалі на честь Героя України Мирослава Вантуха у Львові, а також у Словаччині, Франції та Республіці Кіпр. Художній керівник – Заслужений працівник культури України Людмила Бобкова.

Народний ансамбль козачої пісні «Вольниця» створений у СНУ ім. В. Даля в 1996 році. За 16 років свого існування до колективу були долучені приблизно 400 студентів. «Вольниця» не тільки навчила молодь козацьким пісням, а й дала неоціненні патріотичні знання про традиції і обряди наших пращурів. Ансамбль двічі здобував звання «народний», є багаторазовим лауреатом і дипломантом Всеукраїнських і міжнародних конкурсів козачої пісні «Любо», «Шолоховська весна», «Східна брама», «Красний Сулін». Ансамбль є активним учасником обласного фестивалю національних культур. Художні керівники – Павло Кирись та Віталій Драчов.