Народний майстер Луганщини поділилася з далівцями мистецтвом розпису писанок

Напередодні великого християнського свята Великодня Народний майстер Луганщини, доцент кафедри англійської мови Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Інна Форостюк провела для студентів майстер-клас з розпису пасхальних яєць.

Далівці, в рамках навчально-виховного заходу, присвяченому Великодню, підготували презентації, інсценівки та костюмовані вистави на англійській мові, які розповідають про британські й українські традиції святкування Пасхи.

Розпис великодніх яєць – це багатовікова українська традиція. Страсний тиждень, що передує православній Пасхі, саме час для творчих експериментів. В дні Великого Посту з рук майстрів виходять справжні шедеври, а кожен бажаючий може долучитися до цього виду народного мистецтва. Студенти факультетів комп’ютерних наук і технологій, управління економікою, прикладної механіки і матеріалознавства, а також філологічного факультету під керівництвом Інни Форостюк розкреслювали олівцем яйця, покривали візерунки бджолиним воском, вимочували писанки в банках з фарбами, стирали віск над полум’ям свічки. Для навчання розпису яєць Народний майстер Луганщини обрала нескладний для новачків малюнок у вигляді зірки – символ Пасхи, а також два види фарбування – жовтий і червоний кольори, які є основними в писанкарстві і найбільш доступними.

«У ці передвеликодні дні пишеться з особливим трепетом, – розповідає Інна Форостюк. – Хочеться, щоб всі відчули воістину чудове християнське свято Великдень, самостійно розмалювавши яйце, і відчули яке воно живе і тепле. Такого настрою не домогтися, коли на яйце просто причепити наклейку».

Як викладач Далівського університету, Інна Форостюк нерідко проводить майстер-класи з писанкарства у навчальних закладах. Крім того, майстриня веде активну просвітницьку діяльність, досліджує вплив народного мистецтва на розвиток творчого потенціалу молоді. Інна Вадимівна є членом Луганського обласного клубу народної творчості «Лівша». В її колекції понад 40 писанок, розписаних за традиціями різних народів. Багато які з них експонуються в українських музеях. Інна Форостюк – активна учасниця місцевих, обласних, всеукраїнських виставок. Зараз майстриня освоює новий вид писанкарства в Україні – вишивання по пасхальним яйцям. Це дуже трудомісткий процес, тому що вимагає від 600 до 800 просвердлених в шкаралупі отворів, через які протягуються «хрестом» акрилові нитки.

Підготувала: Наталія Вергуненко