Наталка Гуменюк презентувала секрети журналістської майстерності студентам Далівського університету

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся майстер-клас з Наталкою Гуменюк. Відома репортер зустрілася зі студентами-журналістами та розповіла їм про особистості роботи в міжнародній журналістиці.

Наталя Гуменюк навчалася в київському Інституті журналістики та університеті м. Оребро (Швеція), працювала на «5 каналі», ICTV, «Інтері», висвітлювала події в Китаї, Ефіопії, Ізраїлі, Кубі, Грузії, Сербії, Індії, Ірані, була першим українським журналістом на стажуванні під час Генеральної Асамблеї в ООН в рамках Reham Al-Farra Memorial Journalists” Fellowship Programme. Стала лауреатом відзнаки Фонду розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка за здобутки в журналістиці в 2009 році.

Наталка розказала про найважливіші складники успіху в журналістиці, зокрема в міжнародній. «Ви маєте розбиратися у міжнародних новинах, слідкувати за подіями. – закликає Наталя, – Не можна стати висококласним журналістом людині, яка не читає газет і не дивиться новин. Якщо ви не читаєте пресу з молодого віку, ви ніколи не змусити себе читати видання. Об’єктивність і достовірність,обізнаність, зацікавленість, розуміння того, про що ти пишеш – складові достойного матеріалу».

Особливий акцент Наталка зробила на знання іноземних мов. «Опанування додаткової мови, досконале володіння нею – надзвичайна перевага для журналіста-міжнародника, – впевнена репортер. І не втрачайте час, вчіть мови вже зараз, доки ви ще студенти! Не залишайте на «потім» вивчення англійської, французької, німецької мов, закладайте фундамент, удосконалюйтеся». Студентам було запропоновано відповісти на декілька питань, зокрема про яскраві імена в журналістиці, про рейтинг видань та телеканалів серед молоді. На всі питання юних журналістів Наталка відповідала щиро, коректно, з повагою до запитувача.

Майстер-клас проведений Центром «Східна Україна» в рамках проекту «Кроки до професійної журналістики», який реалізується спільно з Факультетом масових комунікацій СНУ ім. В.Даля за підтримки Фонду розвитку українських ЗМІ посольства США в Україні.

Підготувала Зоя Шаповалова