Науково-дослідний Інститут духовного розвитку людини СНУ ім. В.Даля ініціював проведення міжнародної науково-практичної конференції

VІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Формування духовної безпеки особистості в умовах сьогодення: виклики і проблеми» була організована й успішно проведена відділенням вищої освіти НАПН України, Науково-дослідним Інститутом духовного розвитку людини, Міжнародною кафедрою ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання та освіти», кафедрою педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля у приміщенні Президії НАПН України. На конференції були присутні представники вітчизняної науки з Києва, Харкова, Львова, Чернівців, Хмельницького, Переслав-Хмельницького, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, Вінниці, Запоріжжя, Миколаєва, Дніпра, Кременчука, Ізмаїла, Маріуполя, Слов’янська, Бахмута, Сєвєродонецька, Старобільська, Рубіжного.

З вітальним словом до численних учасників конференції звернувся перший віце-президент НАПН України, академік, доктор педагогічних наук, професор В.І. Луговий, який передав вітання від Президента НАПН України В.Г. Кременя, підкресливши особливу актуальність конференції в умовах сьогодення.

У вступному слові модератор конференції, директор Науково-дослідного Інституту духовного розвитку людини, завідувач Міжнародної кафедри ЮНЕСКО «Духовно-культурні цінності виховання та освіти» та кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Г.П. Шевченко акцентувала увагу на тому, що духовна безпека особистості є найважливішим чинником духовності української  нації, збереження її територіальної цілісності та розквіту української держави. Освіта, виховання, культура, мистецтво, духовні цінності є домінуючими складовими формування духовної безпеки.

Г.П. Шевченко підкреслила, що на конференцію було подано 120 доповідей, серед яких 14 зарубіжних учених із Австрії, Кенії, США, Німеччини, Польщі, Норвегії, Великої Британії, Китаю, які розкрили проблеми формування планетарної особистості, енергії і духовності, духовності і емпатії, показали сучасні електронні ЗМІ як загрозу духовної безпеки і розвитку особистості, міжкультурної трансформації духовної свідомості, а також проблеми дитячої культури і роль сучасного мистецтва у її формуванні тощо.

Було зачитано Вітання учасникам конференції від Комітету з питань науки та освіти Верховної ради України:

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з її відкриттям і початком роботи VШ Міжнародної науково-практичної конференції «Формування духовної безпеки особистості в умовах сьогодення: виклики і проблеми».

Ваша конференція є надзвичайно важливою подією не тільки для науковців та педагогів-практиків нашої держави, але й для наукової міжнародної спільноти, адже духовність – це загальнолюдська цінність і відбиває рівень розвитку людства і сучасної цивілізації. Духовна безпека залежить від духовної сфери життя суспільства і кожної особистості. Вона забезпечує  реалізацію духовної потреби збереження людського роду. Саме високий рівень духовності суспільства може протистояти руйнуванню духовного світу у підростаючих поколінь, утверджувати духовні цінності, цінності життя, цінності сім’ї, найвищі людські ідеали та духовно-моральні доброчинності.

Знаковою особливістю цієї конференції є те, що її проведення ініційоване  Науково-дослідним Інститутом духовного розвитку  людини Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, наукові здобутки якого є цінним внеском у вирішенні проблем духовної безпеки сучасного суспільства.

Впевнений, що матеріали обговорення Вашої конференції будуть значним науковим доробком до прийняття рішень Верховної Ради України щодо проблем духовності в Україні.

Ще раз щиро вітаю організаторів і учасників конференції і бажаю Вам успіхів, творчого натхнення, міцного здоровя і перемог на життєвому шляху!

З повагою,

Перший заступник Голови Комітету                                             Співаковський О.В.

(24 травня 2017 року, м.Київ)

З особливою увагою учасники конференції вислухали доповіді відомих українських учених: докторів філософських наук, професорів О.О. Базалука, В.П. Беха; академіка НАПН України, директора Інституту проблем виховання НАПН України І.Д. Беха; доктора психологічних наук професора Е.О. Помиткіна; головного координатора Міжуніверситетської мережі кафедр ЮНЕСКО та їхніх партнерів «Культура миру через комунікацію», члена національної комісії України у справах ЮНЕСКО, доктора філологічних наук, професора Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ю.І. Сватка; головного редактора журналу «Директор школи, гімназії, ліцею», кандидата педагогічних наук О.І. Виговської, члена-кореспондента НАПН України В.М. Хайруліної; кандидата психологічних наук, завідувача Науково-дослідного центру «Духовно-екологічне забезпечення здоров’я, збереження та життєдіяльності людини» Ю.Д. Марцинішина та інших. Пам’ятною відзнакою «Атлант» – педагогічний «Оскар» у вигляді скульптури, виготовленої О.С.Красноголовцем, був нагороджений І.Г.Осадчий – педагог-новатор, доктор педагогічних наук, ректор неперервної освіти Київської області. Автор ідеї нагородження – О.І. Виговська.

За результатами конференції її учасники ухвалили пропозиції щодо посилення духовної безпеки особистості, які адресуються широкому колу науковців, педагогів-практиків, законодавчим і державним органам.