Науковці-археологи презентували свої знахідки

У СНУ ім. В. Даля відбулася презентація археологічних матеріалів наукових польових досліджень кафедри історії та археології юридичного факультету влітку 2019 року.

На заході були присутні викладачі вишу, громадськість міста Сєвєродонецька, студенти СНУ ім. В. Даля, а також школярі – слухачі Луганської Малої академії наук.

Урочисте відкриття заходу було розпочато доктором історичних наук, професором кафедри історії та археології юридичного факультету СНУ ім. В. Даля Юрієм Бровендером. Слова підтримки й наукові настанови висловили ректор СНУ& ім. В. Даля, д.т.н., професор Ольга Поркуян і декан юридичного факультету, к.ю.н., доцент Олена Арсентьєва.

Насправді, масштаби цьогорічних археологічних заходів значні. Це археологічна експедиція біля с. Нижня Дуванка Сватівського району, чергове обслідування агломерації поселень доби бронзи поблизу с. Капітанове Новоайдарського району, участь в організації й відкритті археологічної виставки «Людина в просторі степу. Доба каменю. Доба бронзи», а крім того і Перша Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Проблеми музеєлогії та регіоналістики» на базі Донецького обласного краєзнавчого музею (м. Краматорськ) тощо.

Вразила неймовірна зацікавленість археологічними дослідженнями молодого покоління. В рамках цього заходу слухачі секції «Археологія» мали нагоду представити свої наробки й результати наукових досліджень.

Також слід відзначити приємні несподіванки – поповнення фондів майбутнього археологічного музею СНУ ім. В. Даля новими надходженнями, що люб’язно надали мешканці м. Сєвєродонецька. Серед матеріалів: знаряддя праці, прикраси, зброя доби бронзи (III – II тис. до н.е.), раннього залізного віку (друга половина I тис. до н.е.), доби раннього середньовіччя (VIII – X ст.), а також пізнього середньовіччя (козацької доби).