Науковці Далівського університету лідирують в Україні за кількістю запатентованих винаходів

На честь Дня науки, який в Україні відзначають 17 травня, у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося підведення підсумків традиційного конкурсу «Вчений року». Переможців визначали згідно з річними звітами про роботу структурних підрозділів університету. Кожний викладач, що має науковий ступінь, автоматично брав участь у конкурсі. Загалом учасниками стали 700 доцентів, кандидатів наук та близько 170 професорів, докторів наук. Згідно з умовами, визначили чотирнадцять претендентів на це високе звання, з яких конкурсна комісія і обирала переможців. При виборі найкращого вченого оцінювалися наявність надрукованих наукових робіт – монографій, публікацій у спеціалізованих наукових журналах, публікацій в закордонних наукових журналах, виконання міжнародних проектів, участь у науково-практичних конференціях. Крім того, враховується імідж, авторитет у науковому світі. За підсумками конкурсу найкращі результати виявив ректор СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук професор Олександр Голубенко, який за рік підготував дві монографії, сімнадцять статей (з яких три – надруковані закордоном), був ініціатором проведення цілого ряду наукових конференцій, в тому числі – й міжнародних. Проте керівник внз зняв свою кандидатуру. Переможцем визнано завідувача кафедри машинознавства доктора технічних наук професора Павла Носко. Він є автором двох монографій, чотирнадцяти публікацій, ініціатором міжнародних конференцій з машинознавства. Друге місце посів декан факультету управління економікою доктор технічних наук професор Султан Рамазанов, який підготував одну монографію, чотирнадцять наукових статей, є ініціатором та організатором наукових конференцій. Третє – завідувач кафедри прикладного матеріалознавства професор Людмила Рябічева. Вона є автором двадцяти двох публікацій, ініціатором конференцій, учасником міжнародних науково-технічних виставок. «Наші вчені вносять вагомий внесок у науковий доробок України, – відзначив ректор СНУ ім. В. Даля доктор технічних наук професор Олександр Голубенко. – Так, у минулому році, за замовленнями держави та різних суб’єктів господарської діяльності виконано наукових досліджень майже на 4 мільйона гривень. Одержано більше 100 патентів за виноходи. За цим показником університет декілька років поспіль посідає перше місце серед класичних університетів України». Учасники обласної наради науковців та працівників освіти, яка сьогодні відбувається у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, тепло привітали найкращих вчених-далівців.