Print

Нові знахідки далівців-археологів

 

Студенти СНУ ім. В. Даля, майбутні археологи, під керівництвом доктора історичних наук, професора Юрія Бровендера третій сезон поспіль проводять розкопки у Сватівському районі.  Цього року локація археологічної експедиції – курган доби бронзи на землях Нижньодуванської територіальної громади Сватівського району, який знаходиться між селами Хомівка та Преображенне.

У складі експедиції двадцятеро учасників. Це студенти та викладачі СНУ ім. В. Даля і Горлівського інституту іноземних мов. Крім того, у розкопках беруть участь краєзнавці та волонтери з усієї області. Два дні у роботі експедиції брали участь 8 вихованців секції «Археологія» комунального закладу «Луганська обласна мала академія наук учнівської молоді».

Археологи вже знайшли наконечник стріли (можливо, Скіфської доби) і продовжують досліджувати погребіння катакомбної культури.

Значним внеском у добрі стосунки між далівцями-археологами і місцевою владою стало підписання Меморандуму про співпрацю між СНУ ім. В. Даля в особі ректора Ольги Поркуян і Нижньодуванською селищною радою Сватiвського району Луганськоi областi в особi голови Сергiя Корощенка. Згідно з підписаним документом сторони спiльними зусиллями здiйснюватимуть органiзацiю та проведення навчальних i виробничих практик студентiв, майбутніх археологів, екологiв,  юристів, apxитекторів, будiвельників. Сторони забезпечуватимуть виконання курсових i дипломних проектiв: університет – наукове керiвництво, а селищна рада – вiдповiднi умови (проживання, транспорт (по можливостi), послуги у приготуваннi їжi).

Прiоритетними визнаватимуться проекти, спрямованi на реалізацію інтересів мешканців Нижньодуванської селищноi територiалъноi громади. Також сторони здiйснюватимуть: спiльнi заходи, спрямованi на iнформування мешканцiв територiальноi громади i, насамперед, учнiвськоi молодi про результати проведених робiт та дослiджень; iнвентаризацiю об'ектiв археологiчноi спадщини на теренах Нижньодуванськоi селищної територiальноi громади;  заходи, спрямованi на створення у Нижнiй Дуванцi iсторико-етнографiчного музею; оприлюднення результатiв проведених робiт через засоби масової інформації (телебачення, радіо, пресу); проведення польових науково-практичних конференцiй за участю як вiтчизняних, так й iноземних провiдних фахiвцiв; наукові дослiдження в межах грантiв i проектiв державного i мiжнародного piвнів, якi стосуються реалiзацii напрямiв спiвпрацi.


Підписуйтесь на СНУ ім. В. Даля в Telegram: @snu_edu_ua! Всі новини завжди під рукою!