Новітні розробки далівці застосовують на практиці

З нового навчального року на кафедрі «Легкої і харчової промисловості» Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля проводяться лабораторні роботи з використанням гнучкого малогабаритного пересувного агрегату для переробки харчових і кормових продуктів ІУФ-1М, який розробив професор механічного факультету, доктор технічних наук Віктор Шаповалов. Цей агрегат на V Міжнародному салоні винаходів і нових технологій “Новий Час” в Севастополі отримав срібну медаль.

Малогабаритний гнучкий пересувний агрегат призначений для малих підприємств переробної і харчової промисловості, а також для сільгосппідприємств, фермерських і приватних підсобних господарств. Він забезпечує виконання наступних технологічних процесів: подрібнення стебельчастих харчових і кормових продуктів, овочів, фруктів, коренеплодів, качанів кукурудзи, стеблів кукурудзи, зерна, одночасного подрібнення і змішування різних харчових і кормових продуктів, приготування комбікормів, здобуття соку з овочів, фруктів і коренеплодів, сушку сіна активним вентилюванням. Агрегат може здійснювати вентилювання тваринницьких, птахівницьких й інших виробничих приміщень і виконувати інші технологічні процеси. Висока міра гнучкості агрегату забезпечує виконання до 12 технологічних процесів з переробки різних харчових і кормових продуктів, приготування різних сумішей, комбікормів.

На рівні винаходу професор Віктор Шаповалов і аспірант Яків Ніжинський розробили до агрегату адаптер-електросоковижималку, яка стала переможцем Всеукраїнського конкурсу «Винахід-2008» в номінації «Кращий винахід 2008 року в Луганської області».