Print

Один із потужніших університетів України СНУ ім. В. Даля святкує свій День народження

 

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля було засновано 27 березня 1920 року. На той час це був перший вищий навчальний заклад у Луганську з підготовки кадрів для машинобудівних підприємств, що мав тільки механічний та електротехнічний факультети.

Поступово з Луганського вечірнього робочого технікуму, який готував інженерів, виріс один із найбільших університетів країни, в якому сьогодні здобувають вищу освіту близько 35 тисяч студентів. Свої знання їм передають висококваліфіковані викладачі, серед яких 170 докторів наук, професорів та 700 кандидатів наук, доцентів. Постійно підвищуються якісні показники професорсько-викладацького складу.

За 89 років урізноманітнилася й збільшилася кількість напрямів технічної підготовки та відкрилися гуманітарні. Обидва ці напрями активно розвиваються. Студенти та випускники, знання та успіхи яких є найкращим показником високого рівня університету, щоразу не словом, а ділом доводять, що Далівський університет – класичний вищий навчальний заклад з потужною, насамперед, науковою базою. Студенти університету отримали понад 100 дипломів, грамот, сертифікатів і подяк у міжнародних та всеукраїнських олімпіадах, студентських наукових конференціях і конкурсах; 40 з них посіли призові місця.

У 2008 році підготовлено 5621 бакалавра, 4416 спеціалістів, 987 магістрів. Згідно зі статистичними даними Міністерства освіти та науки України Далівський університет серед класичних університетів України за останні роки посідає перші місця з певних позицій, зокрема, таким як наукова робота та отримані патенти.

Університет носить ім’я видатного луганчанина, одного з великих українців – Володимира Івановича Даля. Присвоєння імені нашого славетного земляка дало поштовх для наукового дослідження постаті Козака Луганського. Крилаті вислови Володимира Даля та його життєві орієнтири ніби ілюструють сучасного студента-далівця як енергійну, різнобічну, розумну та цілеспрямовану особу.

Саме студенти та випускники є гордістю університету та натхненням його динамічного розвитку. У 2004 році ректор університету професор Олександр Голубенко одним з перших в Україні підписав у Болоньї (Італія) Велику Хартію університетів. Такими чином, уже п’ять років СНУ ім. В.Даля наближає стандарти навчання до Європейського освітнього простору, діє на засадах посилення ролі самостійної роботи студентів, сприяє їхній мобільності.

«Я пишаюся тим, що наш університет повністю відповідає вимогам, які Велика Хартія висуває до так званих „справжніх” університетів. Це означає, що він є центром культури, знань і досліджень та виконує свою роль у будівництві громадянського суспільства, – розповів ректор СНУ ім. В. Даля професор Олександр Голубенко. – Наш колектив поставив високу мету: зробити все, щоб Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля став не менш відомим у світі, ніж Оксфордський або Кембріджський. Звичайно, це найстаріші університети світу. Проте динаміка нашого розвитку в різні періоди свідчить про те, що такий час прийде. Я в це вірю!».

Щиро вітаємо колектив викладачів, співробітників, студентів та випускників Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля із Днем народження університету!