Олександр Скобін подарував далівцям свої пісні

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбувся ювілейний концерт кандидата медичних наук, лікаря вищої категорії, доцента кафедри проблем людини і філософії здоров’я та головного лікаря санаторію-профілакторію Далівського університету Олександра Скобіна. Святковий захід був присвячений трьом датам – 25-річчю творчої діяльності, 55-річчю роботи за фахом та 75-річному  ювілею Олександра Тимофійовича.

Олександр Скобін – поет, композитор, член  Міжрегіонального союзу письменників України та  Об’єднання композиторів Луганщини. За багаторічну творчу діяльність він написав 321 пісню та романс, випустив   три збірки віршів, п’ять збірок пісень та романсів та 31 музичний альбом. Його пісні знають та люблять не тільки в Україні, але й далеко за її межами – в Росії, Ізраїлі, Португалії, Канаді, США.

Присутні на концерті мали змогу насолодитися 28 піснями у виконанні самого Олександра Тимофійовича, а також Єгора Устинова,   Каті Вінтер, Данила Цимбала, Сергія Груненка, Володимира Половинка та інших. Підтримували та прикрашали виступи співаків учасники ансамблю бального танцю «Олімп і Я»,  народного ансамблю сучасного танцю «Пульс» та народного ансамблю народного танцю «Світоч».

Для шанувальників творчості Олександра Скобіна організатори святкового концерту підготували приємний сюрприз: шість нових пісень Олександра Тимофійовича вперше прозвучали зі сцени актової зали Далівського університету –  «Мій рідний Київ», «Телефонный роман», «Играйте в футбол», «Карменсита», «Мой Париж», «Танцуй со мной» та «Я музику люблю».

На концерті проректор з науково-педагогічної роботи Далівського університету, доктор політичних наук професор Галина Щедрова від імені ректорату нагородила Олександра Скобіна почесною грамотою за довголітню плідну працю та у зв’язку з 75-річним ювілеєм.

«Олександр Тимофійович працює головним лікарем  нашого санаторію-профілакторію з 1971 року. Це дуже  великий термін. Якщо помножити ці роки на 1100 студентів, які щорічно оздоровлюються в санаторії-профілакторії, то можна уявити, скільком молодим людям він допоміг словом, ділом, лікуванням, пояснив правила здорового способу життя.  – зазначила Галина Петрівна. – Ми дуже вдячні Вам, Олександру Тимофійовичу, за цей неоціненний вклад у розвиток нашого університету. Ви дуже старанний та талановитий керівник, творча натура. Вітаємо Вас з ювілеєм та бажаємо довгих та здорових років життя!»

Також зазначимо, що на презентації книги Тамари Буренок «Два рівних є крила», присвяченої життю та творчості Олександра Скобіна, головного лікаря санаторію-профілакторію  нагородили медаллю «На честь 325-річчя Біловодська» та вручили «Подяку» від імені голови Біловодської районної ради.

Нагадаємо, що Олександр Скобін народився 20 березня 1937 року,  в 1968 році закінчив Луганський медичний університет. За фахом він – психотерапевт. Працював дільничним лікарем та завідувачем здоровпункту. З 1971 року обіймає посаду головного лікаря санаторію-профілакторію Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. У 1994 році захистив дисертацію та став  кандидатом медичних наук.

Джерело натхнення Олександра Скобіна – саме життя, краса природи, інші міста та країни. «Якщо весь час сидіти в кабінеті чи вдома – то, зрозуміло, що не буде натхнення. А так, вийдеш куди-небудь, почуєш якусь фразу, станеш свідком певної події – і народжуються  вірші та мелодії. Я  намагаюся отримувати побільше вражень, подорожувати, і це допомагає мені», – зазначив він.

У своїх творах Олександр Скобін розповідає про невимовну красу української природи, про свою Батьківщину – Біловодськ, про подорожі, людей, які зустрічаються на його життєвому шляху. Але провідною темою творчості Олександра Тимофійовича є любов: любов до жінки, до матері, до Батьківщини, до природи, до життя.

Підготувала: Наталія Осичнюк