Ольга Поркуян: “Бюджетних місць вистачить для навчання студентів всього регіону”

Про життя та перспективи розвитку Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на прес-конференції в кризовому медіа-центрі “Сіверський Донець” розповіла виконуюча обов’язки ректора професор Ольга Поркуян.

З 10 липня в Далівському університеті стартувала вступна кампанія. На цей навчальний рік Міністерство освіти і науки України виділило СНУ ім. В. Даля 754 бюджетних місця, розрахованих на першокурсників-бакалаврів денного відділення усіх спеціальностей. Випускникам технікумів та коледжів виділено 182 бюджетних місця. А спеціалісти/магістри, на базі диплома бакалавра, можуть розраховувати на 663 бюджетних місця.

На прес-конференції, яка відбулася в кризовому медіа-центрі «Сіверський Донець», Ольга Поркуян запевнила, що такої кількості бюджетних місць вистачить для навчання студентів всього регіону.

Також на прес-конференції згадали про труднощі, які спали на долю університету. У вересні минулого року вищ було евакуйовано з непідконтрольній Україні території. Не було ніякого плану з вивозу обладнання, учбової бази, тому розпочинали роботу дуже непросто, маючи при собі лише деяку інформацію на USB носіях.

«Я хочу зазначити, що в подібній ситуації знаходяться ще 16 «евакуйованих» вищих учбових закладів Донбасу, – розповіла в.о. ректора професор Ольга Поркуян. – Наш виш мав деяку перевагу у цьому плані,тому що ми розпочали цей процес першими. Вже у серпні минулого року пройшло засідання Вченої ради університету та було прийняте рішення зі стратегічного планування подальших дій в умовах, що склалися. За досить невеликий термін вдалося відновити зв’язки зі студентами, які роз’їхалися по Україні та світу, відновити зв’язок із викладачами та створити концепцію організації навчального процесу».

Наразі в університеті існує потужний електронний центр, за допомогою якого було організовано учбовий процес. За рік базу удосконалили. І зараз в наявності вже понад 4500 електронних курсів, які можна вивчати через інтернет.