Олімпіада з латинської мови виявила відмінні знання далівців

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулася II Всеукраїнська студентська олімпіада з латинської мови, проведена у режимі on-line. Організатором та координатором олімпіади виступила кафедра іноземних мов.

В олімпіаді взяли участь студенти спеціальності «Переклад» (викладач – Галина Курєнкова) Далівського університету та студенти Донбаського державного технічного університету. По п’ять учасників з кожної сторони змагалися у своїх знаннях з латинської граматики та крилатих висловів, виконуючи запропоновані тестові завдання у режимі on-line. Друга частина олімпіади передбачала представлення доповідей з історії, культури та літератури Стародавнього Риму. Доповіді супроводжувалися презентаціями.

«Безумовно, вивчення латинської мови надає студентам безмежний мовний потенціал,  – підкреслив важливість олімпіади та необхідність її продовження у майбутньому почесний голова комісії, проректор з науково-педагогічної роботи, інформаційних технологій та міжнародних зв`язків СНУ ім. В.Даля професор Валерій Дядичев. – Тому її знання є необхідним не тільки для філологів, але й для всіх гуманітарних спеціальностей».

Призові місця зайняли далівці: 1 місце – Валерія Семижонова, 2 місце – Валерія Прийменко, 3 місце – Юлія Смирнова.

«Важливим є той факт, що проведення олімпіади стає традиційним саме завдяки використанню новітніх інформаційних технологій, які дозволяють студентам різних вишів не лише спілкуватися, але й змагатися між собою у знаннях з латинської мови, – зазначив завідувач кафедри іноземних мов доцент Володимир Краснопольський. – Такі інноваційні форми роботи, безумовно, заохочують студентів до навчання, мотивують до глибшого та серйознішого вивчення предмету, тому цю форму роботи ми обов’язково будемо продовжувати й надалі».

Олімпіада не лише продемонструвала відмінні знання студентів  з латинської граматики та фонетики, але й підтвердила бажання студентів вивчати крилаті латинські  вислови, прислів`я та афоризми, виявила серйозну зацікавленість студентів історією латинської мови, а також питаннями культури, науки, освіти та архітектури Стародавнього Риму.

Підготувала: Наталія Вергуненко