Print

Пам’яті Михайла Федоровича Смирного

 

Смирний Михайло Федорович

(1.01.1943 – 29.11.2020)

Ректорат університету з глибоким сумом повідомляє, що 29 листопада після затяжної хвороби на COVID пішов з життя колишній перший проректор нашого університету, видатний науковець, професор, доктор технічних наук, заслужений винахідник України, академік Міжнародної академії, інформатизації, Інженерної академії наук України, Підйомно-транспортної академії наук України Смирний Михайло Федорович.

Висловлюємо глибоке співчуття рідним і близьким з приводу тяжкої втрати.

Вічна пам'ять…


Виражаємо глибоке співчуття сім’ї Михайла Федоровича з приводу його втрати. У пам’яті кожного, хто спілкувався з Михайлом Федоровичем назавжди залишився образ світлої високодуховної, висококультурної сердечної особистості, життя якої було присвячене організації навчального процесу в університеті. Для нього найголовнішим було прагнення до якості навчального процесу, якості і культури взаємовідносин у професорсько-викладацькому та студентському колективах. Невтомний трудівник, вчений з великої букви, надзвичайно красива, світла і чесна людина. Біль охоплює кожного з нас. Вічна йому пам’ять!

З глибокою повагою і скорботою кафедра педагогіки, дійсний член НАПН України, д.пед.н., проф., зав.каф. педагогіки Шевченко Г.П.


З глибоким сумом сприйняла звістку про передчасну смерть видатної людини – Смирного Михайла Федоровича. Він був зразком чесності в професії та великим професіоналом, достойною та мудрою людиною, масштабною особистістю. Михайло Федорович горів ідеями, бажанням зробити щось значуще. І він все це робив. Не вистачить багатьох аркушів бумаги, щоб описати здобутки та винаходи, досягнення шановного Михайла Федоровича як професіонала та людини із великої літери. Пишаюсь тим, що мала змогу працювати в ті часи в університеті, поряд із такою людиною, людиною високих чеснот! Вічна пам'ять, шановному Михайлу Федоровичу! Завдяки саме пам’яті Ви будете завжди поряд з нами.

д.психол.н., проф. Юлія Бохонкова,


Пішов від нас СМИРНИЙ МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ!!!

Він був доктором технічних наук, професором, багато років першим проректором Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, провідним науковцем, нашим колегою. Дуже позитивна, світла і життєрадісна людина. Гірко усвідомлювати, що його немає з нами. Незримо він завжди буде поруч – в душі і в нашій вічної пам'яті. Упокой Господь його душу! Царство небесне і вічний спокій! Співчуття рідним і близьким!

Навчально-науковий інститут економіки та управління СНУ ім. В. Даля


Щиро висловлюємо глибоке співчуття рідним та близьким у зв’язку із передчасною смертю доктора технічних наук, професора Смирного Михайла Федоровича. Завдяки своєму досвіду, знанням, цілеспрямованості та високим морально-етичним якостям Михайло Федорович завжди користувався заслуженим авторитетом та повагою. Він завжди буде для нас видатним науковцем, талановитим керівником та прикладом відданості своїй професії. Світла пам'ять про Смирного Михайла Федоровича назавжди залишиться в наших серцях, а його ім’я – в історії університету та Української науки.

Колектив навчально-наукового інституту транспорту і будівництва СНУ ім. В. Даля


Не хватает слов, чтобы передать ту боль, которая пришла с уходом из жизни Михаила Федоровича Смирного. Не услышим мудрого слова и совета, не почувствуем надежной поддержки, не увидим открытого взгляда и доброй улыбки.

Светлая, добрая память о Михаиле Федоровиче навсегда останется с теми, кто его знал, любил и уважал, кто жил и работал рядом с ним. За годы своей плодотворной деятельности Михаил Федорович подготовил не одно поколение специалистов-практиков и ученых, решил тысячи проблемных задач как руководитель.

В эти скорбные дни разделяем неописуемую боль и горе близких и родных Михаила Федоровича.

Память об этом замечательном человеке и мудром руководителе, благодарность и большое уважение к нему будут жить в наших сердцах.

Уходят те, кто дорог и любим

Внезапно, безвозвратно, безнадежно…

Как трудно сердцем пережить людским,

И осознать… (почти что невозможно…)

Беспечно спрячет бремя белый снег

Прошедших лет и дней давно минувших,

Короткой жизни завершен пробег…

Господь, как видно,

Забирает лучших.

С искренним прискорбием и светлой памятью …

д.психол.н., проф. Завацкая Наталья Евгеньевна