Пауерліфтери зі СНУ ім. В. Даля вибороли переможні місця на всеукраїнських змаганнях

Студентська збірна команда з пауерліфтингу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля посіла друге місце на Чемпіонаті України з пауерліфтингу серед студентів ВНЗ, що відбувся в Коломиї в рамках проведення Кубку України з пауерліфтингу серед чоловіків та жінок та зібрав спортсменів з 21 області України.

На Чемпіонаті України в складі команди Далівського університету дебютували пауерліфтери-дівчата, які показали високі результати у різних вправах та загальному рейтингу. Дарина Кузьміна та Катерина Пустовітова посіли перші місця у вагових категоріях до 52 кг та до 84 кг відповідно. Оксана Фролова здобула срібну медаль, змагаючись з іншими дівчатами у ваговій категорії до 72 кг. Ще дві далівчанки – Олександра Романова та Анастасія Грошовік – принесли збірній команді по бронзовій медалі в категоріях до 57 кг та до 63 кг.

Представники чоловічої частини збірної команди СНУ ім. В. Даля також посіли призові місця. Майстер спорту міжнародного класу Микола Бараннік став абсолютним чемпіоном у ваговій категорії до 74 кг. Далівець показав найкращі результати у всіх пауерліфтерських вправах – «Присідання» (300 кг), «Жим лежачи» (200 кг) та «Тяга» (282,5 кг) – та подолав в сумі вагу в 782,5 кг. До речі, в 2012 році Микола Бараннік здобув срібні медалі на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок та Чемпіонаті України з пауерліфтингу серед жінок та чоловіків за версією Міжнародної Федерації Пауерліфтингу (IPF).

Далівець Юрій Пружанський, подолавши вагу в 762,5 кг, здобув на Чемпіонаті України бронзову медаль у ваговій категорії до 93 кг. У вправі «Присідання» він став четвертим (295,0 кг), у «Жимі лежачи» (182,5 кг) – третім, а в «Тязі» (285 кг)  – другим. Також у складі збірної команди Далівського університету за перемогу боролися Владислав Лєвих, Євген Герасимов, Олександр Козін, Дмитро Суханов, Владислав Потапенко та Андрій Філіппов. Останній з названих спортсменів, для якого Чемпіонат України став дебютом, склав норматив кандидата у майстри спорту.

«Взагалі я вважаю виступи наших спортсменів вдалими, студенти  показали хороші результати, – розповів тренер збірної кандидат біологічних наук, доцент кафедри фізичного виховання СНУ ім. В. Даля Сергій Галій. – Але нам є, над чим попрацювати, щоб у майбутньому зробити збірну команду  ще сильнішою».

Наразі далівські пауерліфтери активно готуються до важливих юніорських змагань – Чемпіонату Луганської області та  Чемпіонату України.

На фото: Євген Герасімов (зліва) та  Андрій Філіппов