Педагоги СНУ ім. В.Даля навчалися викладати англійську за різними аспектами

Викладачі кафедри германо-романської філології та перекладу Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ірина Афоніна і Альона Бовт взяли участь у Зимовій школі педагогічної майстерності, яка проводилася Британською Радою в Україні в межах проекту «Англійська мова для університетів».

Головною метою заходу став професійний розвиток викладачів, ознайомлення із сучасними підходами до викладання англійської мови у вищих навчальних закладах. Зимова школа зібрала більше 120 представників професорсько-викладацького складу з усіх куточків України. Учасників було поділено на групи, які зосередилися на розгляді трьох різних аспектів: англійська для спеціальних цілей (ESP), англійська для академічних цілей (EAP) та англійська як засіб викладання (EMI).

Протягом шести напружених, але надзвичайно цікавих днів, під керівництвом активних та креативних тренерів далівчанки дізналися про розгалужену мережу видів англійської мови залежно від мети викладання, ретельно розглянули два ключових підходи до викладання англійської мови для спеціальних цілей, навчилися плідному плануванню занять та постановці цілей за допомогою SMART-підходу, розглянули ключові елементи ефективного плану уроку, ознайомилися з критеріями відбору якісних підручників, навчилися розробляти аутентичні завдання та добирати аутентичні матеріали відповідно до потреб та інтересів студентів.

В останній день всі групи презентували skit – неофіційний відгук про участь в Зимовій школі, де поділилися своїми емоціями та враженнями. Всі учасники виявилися дуже талановитими та креативно підійшли до підготовки цього заходу: вони співали, танцювали, декламували вірші, робили презентації, читали реп, інсценували веселі мініатюри. Але одна особливість поєднала усі виступи – це надзвичайна вдячність організаторам заходу та тренерам за море позитивних емоцій, корисний досвід, теплі спогади та яскраві моменти. Повернувшись до рідних університетів, учасники школи ділитимуться безцінним досвідом зі своїми колегами та з нетерпінням чекатимуть на наступні зустрічі.