Педагоги України пізнавали Америку на території Далівської Євпаторії

В Євпаторійському відділенні Кримського факультету Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля завершив свою роботу XIII Літній інститут з амерікознавства для викладачів вищих навчальних закладів з усієї Україні. Програма створена за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Співпраця Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та Далівського університету вже четвертий рік поспіль дає відчутні результати. Євпаторія черговий раз приймає гостей зі Сполучених Штатів і на всеукраїнському рівні розширює межі університетської діяльності.

У цьому році робота інституту була присвячена темі «Вибори в США як відображення американського суспільства», активну участь в якій взяли 30 слухачів зі Львова, Києва, Кіровограда, Запоріжжя, Полтави, Тернополя, Харкова, Мелітополя, Одеси, Хмельницького, Донецька, Євпаторії, Керчі, Кривого Рогу, Луганська, і Горлівки.

Протягом п’яти днів молода науково-педагогічна еліта вузів Україні працювала продуктивно. В ході занять учасники прослухали лекції американських професорів, активно попрацювали на семінарах, обмінювалися досвідом, дискутували на засіданнях круглих столів, працювали над проектами. Артур Еванс, заступник аташе з культури посольства США в Україні познайомив слухачів з тренерами – професорами американських університетів, дипломатами, волонтерами Корпусу Миру. Всі учасники інституту отримали іменні сертифікати.

Крім освітньої частини, слухачам була показана і широка культурна програма. Гості Далівського університету з великим задоволенням ознайомилися не лише з Євпаторійським відділенням і його чудовим парком, а й у цілому з містом. Екскурсійним пішим маршрутом учасники пройшли набережною Горького, Дуванівською вулицею, відвідали Театральну площу, мечеть Джума-Джамі, Свято-Миколаївський собор, Гелевські ворота, посиділи в «Літературному кафе Анни Ахматової» і «Джевале».

У подяку за теплий, привітний прийом і відмінну організацію інституту амерікознавства в день його завершення слухачі зробили Євпаторійському відділенню Далівського університету символічний подарунок. Працівники посольства відкрили карту Криму, передану в Далівський університет головою товариства «Знання» В.В. Вілендом.

«Тепер у Євпаторії, в Східноукраїнському національному університеті, який гордо носить ім’я Володимира Даля – людини універсальних знань, – в єдине ціле переплелися «амеріканознавство» і подарунок товариства «Знання», – зазначила завідуюча Євпаторійським відділенням Кримського факультету СНУ ім. В.Даля, кандидат психологічних наук, доцент Вікторія Струніна.

Підготувала: Наталія Вергуненко