Print

Перед Далівським університетом буде споруджений пам`ятник Козакові Луганському

 

Готуючись до святкування 90-ої річниці створення, Східноукраїнський університет імені Володимира Даля планує звести перед головним корпусом пам`ятник видатному землякові, чиє ім`я він носить.

13 листопада 2001 року Розпорядженням Кабінету Міністрів України університету привласнене ім`я Володимира Даля – видатного українця, відомого в усьому світі. Володимир Даль народився 22 листопада 1801 у Луганську, тому не випадково взяв псевдонім «Козак Луганський». Він увійшов в історію як багатогранна особистість: лексикограф, етнограф, лікар, морський офіцер, інженер, зоолог, публіцист. Безцінними можна назвати його «Тлумачний словник живої великоросійської мови» і «Прислів`я російського народу». «Тлумачний словник живої великоросійської мови» по-своєму унікальний – і за задумом, і за виконанням. Володимир Даль відійшов від типового філологічного словника, включив у свою книгу елементи культури: прикмети, етнографічні відомості. Все це повною мірою відбиває гнучкість і виразність російської мови, показує його безмежні словотворчі можливості.

Тому в основу ввічненого зображення Козака Луганського автори скульптури заслужений художник України Микола Можаєв і заслужений діяч мистецтв України Віктор Горбулін поклали ідею «мандрівника, що збирає в слові душу народну».

На сьогодні вже повністю виготовлена робоча модель пам`ятника, виконана в глині. Починаються роботи з виконання фігури пам`ятника в бетоні, що потім буде обтягатися міддю. 20 березня планується установка скульптури на місці, де її будуть обшивати металом київські карбувальники. А 28 березня планується відкриття пам`ятника. Пам`ятник споруджується на благодійні внески людей, небайдужих до пам`яті свого видатного земляка.