Print

Перед далівцями виступила представниця Програми ім. Фулбрайта в Україні

 

Перед студентами та викладачами СНУ ім. В. Даля виступила Інна Бариш, заступник директора Програми імені Фулбрайта в Україні, координатор програм обміну для молодих науковців і студентів.

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – у 155 країнах світу.

Інна Бариш розповіла про діяльність в рамках Програми імені Фулбрайта та про можливості як для досвідчених науковців, так і для молодих дослідників і студентів старших курсів стати стипендіатами Програми, а саме таких її проектів:

  • Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.
  • Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США.
  • Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців.
  • Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.
  • U.S. Fulbright Scholar Program: Запрошення американських науковців й фахівців для викладання й проведення дослідження на термін від одного семестру до двох.
  • Fulbright Specialist Program: Запрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі в наукових програмах й конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.