Перші вступні іспити для абітурієнтів із зони АТО відбулися у СНУ ім. В.Даля

Абітурієнти з Щастя, Трьохізбенки, Золотого, Луганська скористалися наданою державою можливістю навчатися в Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля без складання ЗНО.

Керівник освітнього центру «Донбас-Україна» СНУ ім. В.Даля Юрій Ковальов розповів про роботу центру в перші два тижні. З 1 липня новостворена структура працювала в режимі консультацій, а 11 липня тут вже приймали перші заяви від абітурієнтів із зони АТО на складання іспитів. Випускники шкіл, які не мають українського атестату, пишуть заяву про вступ до екстернату, наступного дня вони здають ДПА (державні підсумкові іспити) з української мови і історії України. Їм видають довідку, яку протягом наступних трьох місяців вони повинні будуть замінити на атестат. З цією довідкою вони вже можуть складати вступний іспит в університет.

Абітурієнти, які вирішили скористатися наданою державою можливістю навчатися в українських вишах, розповідають, що про такі новації в законодавстві довідались з соціальних мереж, сайту університету, від родичів та знайомих.
На цьому тижні, розповідає Юрій Ковальов, активність зросла: і їдуть, і консультуються телефоном.

Хоча абітурієнти із зони АТО вступатимуть без здавання ЗНО, їм необхідно успішно скласти вступний іспит і за його результатами взяти участь у загальному всеукраїнському конкурсі на рівні зі всіма абітурієнтами.

Центр працюватиме по 20 вересня, але абітурієнти, які претендують на навчання за кошти державного бюджету, повинні встигнути скласти іспит до 27 липня. Перші іспити у СНУ ім. В.Даля відбулися вже 14 липня.

20160714img_0015