Print

Підбито підсумки конкурсу перекладу

 

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля підбили підсумки XIIІ Всеукраїнського студентського конкурсу перекладу «Художнє слово в світовій культурі», який організувала кафедра германо-романської філології та перекладу Навчально-наукового інституту міжнародних відносин.

Цього року до оргкомітету конкурсу надійшло більше сотні перекладів від студентів закладів вищої освіти з усієї України. Найактивнішими були учасники з Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, Сумського державного університету, Горлівського інституту інозмених мов, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Харківської гуманітарно-педагогічної академії, Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія», Мелітопольського державного педагогічного університету iм. Богдана Хмельницького, Донбаського державного педагогічного університету, Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Луганського обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії».

Учасники змагалися в 9 номінаціях, намагаючись якнайкраще зробити переклад поетичного твору з англійської, німецької, французької мови на українську або російську або навпаки з української мови на англійську, німецьку, французьку мови. Оцінюючи роботи, журі звертало увагу на оригінальність творчих ідей, точність перекладу і близькість до оригіналу, відчуття мови, передачу змісту і краси тексту, адекватність лексико-граматичних засобів, якість римування, ритміки. Учасники продемонстрували високий рівень володіння мовою та видатні творчі здібності, отже журі було нелегко визначити переможців.

Кожен конкурсант отримає сертифікат учасника електронною поштою, а переможців буде нагороджено грамотами. За результатами конкурсу буде створено електронну збірку робіт переможців.

Нагородження переможців відбудеться 20 червня о 14.00 в читальній залі Наукової бібліотеки СНУ ім. В. Даля.

 

ПЕРЕМОЖЦІ

Всеукраїнського студентського конкурсу перекладу

„Художнє слово в світовій культурі” – 2019

 

Номінація 1 – Переклад поетичного твору з англійської на українську мову

1-е місце

Падашуля Карина Анатоліївна

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

1-й курс, ЛА-81

 

2-е місце 

Ворошилова Маргарита Андріївна

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля

Германські мови та літератури (переклад включно)

1-й курс, АМП-18д

 

3-є місце

Терещенко Тетяна Олександрівна

Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка

Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська

2-й курс, ПА26

 

Номінація 2 – Переклад поетичного твору з англійської на російську мову

2-е місце

Ткачова Олександра Сергіївна

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля

Германські мови та літератури (переклад включно)

2-й курс, АМП-17д

 

Єгорова Анастасія Геннадіївна

Сумський державний університет

Германські мови та літератури (переклад включно)

5-й курс, ПР.м 81

 

3-є місце

Завадський Дмитро Юрійович

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Тараса Григоровича Шевченка

Філологія

5-й курс

 

Король Ніна Вячеславівна

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

1-й курс, ЛА-81

 

Номінація 3 – Переклад поетичного твору з французької на українську мову

1-е місце 

Ткачова Олександра Сергіївна

Східноукраїнський національний університет ім. В. Даля

Германські мови та літератури (переклад включно)

2-й курс, АМП-17д

 

Номінація 4 – Переклад поетичного твору з французької на російську мову

1-е місце 

Свєжєнцева Анастасія Юріївна

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова 

Романські мови та літератури (переклад включно), перша французька

3-й курс, 32ф

 

Номінація 5 – Переклад поетичного твору з німецької на українську

1-е місце 

Скорик Аліна Олександрівна

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля

Філологія

4-й курс, ФФ-351

 

2-е місце 

Воронько Анна Віталіївна

Сумський державний університет

Філологія / Германські мови та літератури (переклад включно)

5-й курс,  ПРм. – 81

 

3-є місце 

Вальчук Вікторія Володимирівна

Національний технічний університет України

«Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

2-й курс, ЛА-71

 

Номінація 6 – Переклад поетичного твору з німецької мови на російську

1-е місце 

Міненко Катерина Леонідівна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

2-й курс, ЛА-73

 

2-е місце 

Кисільова Інна Юріївна

Запорізький національний університет,

Переклад (англ.)

Магістр, 1-й курс, 8.0358-ап-з

 

3-є місце 

Дорохова Наталія Юріївна

Донбаський державний педагогічний університет

Англійська та німецька мова та література,

3-й курс, 3АН1

 

3-є місце 

Бойко Ольга Олексіївна

Одеський національний університет імені І. І. Мечникова

аспірантка кафедри прикладної лінгвістики

1-го року навчання

 

Номінація 7 – Переклад поетичного твору з української мови на англійську

1-е місце

Сокирко Анна Сергіївна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Романські мови та літератури (переклад включно), перша – французька (фл)

2-й курс, ЛФ – 71

 

Скорик Аліна Олександрівна

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля

Філологія

4-й курс, ФФ-351

 

Данилюк Анастасія Сергіївна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

1-й курс, ЛА-81

 

Дорохова Наталія Юріївна

Донбаський державний педагогічний університет,

014 Середня освіта (мова і література (англійська, німецька),

3-й курс, 3АН1

 

2-е місце

Череповська Анна Сергіївна

Миколаївський національний аграрний університет

Спеціальність 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"

1-й курс ОС "Магістр", Ен1/1(м),

 

Неборак Олексій Олегович

Національний Авіаційний Університет,

Кафедра англійської філології та перекладу,

4-й курс, 401

 

3-є місце

Мірошниченко Євгеній Олександрович

Луганський обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус імені героїв Молодої гвардії»,

1-й курс (10 клас), 21-а навчальна група

 

Ковтун Юлія Миронівна

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Філологія

2-й курс, ЛА-71

 

Номінація 9 – Переклад поетичного твору з української мови на німецьку

1-е місце

Павловська Аліна Євгенівна

Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського

Германські мови та літератури (переклад включно), перша –

німецька

5-й курс, 506н

 

3-є місце

Коваль Олена Олегівна

Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського

Германські мови і літератури (переклад включно), перша – німецька

1-й курс (магістр), 1МДН