Підприємці Луганська гарантують випускникам СНУ ім. В. Даля перспективну роботу

У Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля відбулося засідання координаційної ради з підтримки підприємництва міста Луганська. На обговорення було винесено надзвичайно актуальні проблеми забезпечення трудовими ресурсами підприємств міста та шляхи їх вирішення. «Місцем проведення засідання координаційної ради невипадково було обрано саме наш університет, – повідомив перший проректор СНУ ім. В.Даля професор Михайло Смирний. – Адже відомо, що він традиційно посідає одне з провідних місць в України за рівнем працевлаштування випускників. За даними 2007 року 96% випускників-далівців отримали роботу за фахом». Цікаво, що за результатами досліджень кадрової компанії «Навігатор» (асоціація кадрових агентств АРКА) СНУ ім. В. Даля названо «кузнею луганських директорів». Дослідники проаналізували дані про освіту керівників і топ-менеджерів підприємств Луганська. Враховувалася і перша, і додаткова освіта, яку респонденти отримали вже у більш зрілому віці. Виявилося, що за обома показниками впевнено лідирує Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля і його випускники, що здобули освіту з інженерно-технічних, економічних спеціальностей, а також маркетингу. Ця інформація наводилася на засіданні міської координаційної ради. Відзначаючи високу якість освіти у Далівському університеті, присутні визначали і нагальні проблеми ринку праці. Зокрема, йшлося про те, що в місті є великий дефіцит з деяких спеціальностей. Зокрема, підприємствам та організаціям не вистачає інженерів усіх спеціальностей, менеджерів, економістів. Ці дані можуть допомогти абітурієнтам у визначенні майбутніх професій. У минулому році міським центром зайнятості було зареєстровано 21 тис. вакансій і лише 8 тис. 600 безробітних перебувало на обліку. В цьому плані підприємці великі надії покладають на Східноукраїнський національний університет. Члени ради висловили побажання зміцнювати зв’язки з внз, починаючи з організації практики студентів. У свою чергу перший проектор університету професор Михайло Смирний запропонував підприємцям підтримувати найбільш перспективних студентів, встановлюючи їм стипендії, як це практикує, наприклад, Торгова-промислова палата. По закінченню засідання було проведено ярмарок вакансій, організаторами якого виступили Луганський міський центр зайнятості та відділ кадрів СНУ ім. В.Даля. Представники 40 підприємств та організацій запропонували студентам-далівцям десятки вакансій за різноманітними спеціальностями, які викликали велику зацікавленість у студентів.