Підписано грантову угоду між СНУ ім. В.Даля та Агентством США з міжнародного розвитку

Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля та Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency International Development – USAID) в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) підписали грантову угоду «Поновлення навчання: допомога переміщеному Східноукраїнському національному університету імені Володимира Даля».

Проект спрямовано на відновлення матеріально-технічної бази двох структурних підрозділів університету – інституту економіки і управління, інституту комп’ютерних систем та інформаційних технологій. Отримання обладнання та меблі дасть змогу доукомплектувати кафедри інститутів та навчальні аудиторії, створити декілька мультимедійних аудиторій, забезпечити студентів навчальною літературою. Крім того, проектом передбачені витрати на інформаційну підтримку освітнього процесу.

Цільовою аудиторією проекту є науково-педагогічні працівники, студенти СНУ ім. В. Даля, учні старших класів середніх шкіл Луганської області. Реалізація проекту дасть змогу науково-педагогічним працівникам університету провадити повноцінну освітню та наукову діяльність, студентам – продовжити навчання та отримати якісну вищу освіту, учням шкіл – зорієнтуватися у виборі майбутньої спеціальності в університеті.

«Для UCBI це перший подібний досвід співпраці з вищим навчальним закладом, який був переміщений з Луганська –  зазначив експерт з розвитку проекту Дмитро Коваль. – Маємо надію, що реалізація проекту сприятиме інформуванню місцевої громади та підвищенню рівня впевненості викладачів, студентів та школярів у перспективах розвитку регіону. Це в цілому сприятиме зменшенню рівня соціальної напруги населення, покращенню очікувань щодо майбутнього регіону та зміцненню громадської довіри».

UCBI забезпечить СНУ ім. В. Даля, який у 2014 році був змушений евакуюватися в місто Сєвєродонецьк, необхідним офісним обладнанням, меблями, підручниками та іншими матеріалами для навчання. Крім того, UCBI надасть університету обмежену маркетингову підтримку, щоб допомогти повідомити студентів і громаду про те, що університет розширив свої потужності та запрошує на навчання нових студентів. Таким чином, реалізація проекту зменшить напруженість і розчарування, зумовлені обмеженістю ресурсів у громадах Луганської області, які постраждали від конфлікту, шляхом надання переміщеним і новим студентам можливості користуватися вигодами повністю відновленого СНУ ім. В. Даля. Допомога дасть змогу зберегти своє місцезнаходження у Луганській області, сповільнить еміграцію висококваліфікованих працівників з Луганщини. За наявності потужних освітніх установ молодь буде більш вмотивована приїжджати та залишатися в Луганській області.

На фото: Андрій Федоров (проректор СНУ ім. В. Даля) та Дмитро Бєлон (менеджер програм грантів Української ініціативи зміцнення громадської довіри / USAID) при підсанні угоди