Print

Підсумки тижня сталого розвитку у СНУ ім. В.Даля

 

Співробітники та студенти Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля та Ресурсний центр зі сталого розвитку вже другий рік разом з університетами з різних регіонів України беруть активну участь у заходах тижня сталого розвитку. Заходи проходять за підтримки проекту ЄС/ПРООН МРГ в Україні.

193 країни світу прагнуть досягти 17 цілей сталого розвитку – цілей, які перетворять наш світ на краще. Задля досягнення спільної мети долучаються багато людей, які розуміють, що лише разом можна звернути гори, адже разом – дієвіше!

Цього року у СНУ ім. В.Даля відбулось:

– Відкриття акції "ЕкоБум", яка просуває дбайливе ставлення до енергоресурсів, води, збір макулатури, пляшок тощо. У приміщеннях університету вже є яскраві наліпки із закликами берегти ресурси! (Дякуємо Проекту ЄС/ПРООН МРГ за матеріали!). Протягом двох місяців студенти і співробітники також збиратимуть макулатуру і пляшки. Виручені кошти від здачі зібраних матеріалів інвестуватимуть в університетський парк. 

– Студентські дебати, організовані Дебатним клубом, який відкрився в університеті минулого року (керівник – Максим Нікішин). Студенти відстоювали різні позиції стосовно свободи переміщення в контексті нещодавнього рішення про спрощення візового режиму між Україною і Євросоюзом.

– Висадка квітів і рослин в університетському парку, в тому числі і соняшника – рослини що тягнеться до сонця, як і студенти – до нових знань, нових знайомств, нових заходів.

– Відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Обліково-аналітичне забезпечення розвитку місцевих громад», на якій відбулося обговорення важливих питань децентралізації та сталого розвитку місцевих громад.

– Круглий стіл на тему "Безпечне місто" разом з представниками ПРООН в Луганській області. На круглий стіл завітали гості з різних міст Луганської області. Дуже цікавим виявилось обговорення проблематики мети сталого розвитку № 16, а також сумісних зусиль громади та ПРООН на Сході України щодо забезпечення громадської безпеки, доступу до правосуддя та соціальної єдності.

– Створення відеоролику за тематикою заходів.

– Участь у Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою разом!».

Кожен день цього тижня був насиченим та цікавим. Ми досягли багатьох результатів саме разом! І виявилося, що разом не лише дієвіше, а і цікавіше, і веселіше!