Підведено підсумки конкурсу есе серед учнів 10-11 класів

Навчально-науковий інститут міжнародних відносин СНУ ім. В. Даля провів конкурс есе серед учнів 10-11 класів, який тривав з 15 лютого по 15 квітня. На конкурс поступило 34 роботи учнів, географія яких не обмежилася Луганською областю, а була представлена іншими регіонами Сходу України. Більшість учасників були представниками шкіл м. Сєвєродонецьк, але й були роботи з Сєвєродонецького політехнічного фахового коледжу та ВПУ №92; високою якістю відзначилися роботи з Лисичанського багатопрофільного ліцею та Новоайдарського ліцею.

Метою конкурсу стала активізація самостійної дослідницької роботи школярів у сфері політики, економіки та міжкультурної комунікації, створення умов для розвитку інтелектуального потенціалу учнів, їхньої професійної орієнтації та формування громадської активності; популяризації соціально-політичних знань, іншомовної лінгвістичної освіти та знань у сфері туризму та сфери послуг; проведення профорієнтаційної роботи у школах, ліцеях, гімназіях. Цікаво, що більшість робіт було написано англійською мовою, що свідчить про високий рівень володіння учнями старших класів іноземною мовою.

Теми конкурсу торкались сучасних геополітичних та соціальних проблем суспільства в міжнародному контексті, що й зацікавило учасників конкурсу. Серед них були такі як:

• Громадянська відповідальність молоді. Чим небезпечна безвідповідальність?
  • Політика: мистецтво, наука чи практика?
  • How has coronavirus crisis changed your lifestyle? What new studying and learning habits have you got now?
  • Describe how do you see yourself in 10 years from now?
  • Що цікавого у нашій області є для туристів?
  • Світ кави: історія, географія, бізнес.
  • Чи достатньо володіння двома мовами, щоб бути професійним перекладачем?
  • Навіщо потрібен перекладач, якщо є технології машинного перекладу?

Відповідно до визначених критеріїв, максимальна кількість отриманих конкурсантом балів складала 50. Члени організаційного комітету підбили підсумки й визначили переможців.

1 місце –     Альона Стрельцова (Сєвєродонецький політехнічний фаховий коледж)

Андрій Чижов (Лисичанська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4)

2 місце –    Ганна Терехова (Лисичанський багатопрофільний ліцей)

Катерина Максимчук (Сєвєродонецька ЗСШ №16)

Таісія Негодова (Лисичанський багатопрофільний ліцей)

Вероніка Григорова (КЗ «Лисичанська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 8»)

3 місце –   Марина Дмитренко (Лисичанський багатопрофільний ліцей)

Ігор Селіхов (Новоайдарський ліцей)

Усі учасники конкурсу отримають електронні сертифікати, що підтверджують участь у конкурсі, а переможці після закінчення карантинних обмежень у СНУ ім. В. Даля будуть нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступеня та цінними подарунками.

Дякуємо конкурсантам за активну участь і сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!!!

Долучайтесь до далівської спільноти на офіційному Youtube-каналі СНУ ім. В. Даля!