Подвиг молодогвардійців – взірець для студентів-далівців

У Музеї історії та досягнень Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля відбувся захід «Уроки мужності», присвячений 70-річному ювілею підпільної молодіжної організації «Молода гвардія».

У заході взяли участь студенти філологічного факультету, факультетів менеджменту, математики та інформатики та Навчально-наукового інституту праці та соціальних технологій СНУ ім. В. Даля. Далівці згадали історію «Молодої гвардії», визначили основні напрями її діяльності та окреслили коло її досягнень. Значну увагу студенти приділили темі агітаційних друкованих матеріалів, які створювалися та розповсюджувалися силами молодогвардійців. Також учасники заходу зачитали спогади друзів, родичів та сучасників хлопців та дівчат, що входили до складу підпільної партизанської організації, та подивилися уривки з фільму «Молода гвардія».

««Уроки мужності» змусили студентів замислитися над тим, якими були їх ровесники у воєнні часи, взяти з них приклад, – розповіла директор Музею історії та досягнень СНУ ім. В. Даля Наталія Савченко. – Я вважаю, що такі заходи допоможуть студентам краще дослідити та зрозуміти історію нашого краю та країни».

Зазначимо, що в квітні 2012 року в Інституті юриспруденції та міжнародного права Далівського університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «…И не в шурф их бросали, а в наши сердца», присвячена 70-річчю створення організації «Молода гвардія». Також було видано збірку матеріалів, до якої увійшли  тези виступів учасників цієї конференції, наукові статті та  вірші відомих луганських поетів, присвячені подвигу молодогвардійців.

Нагадаємо, що молодіжна підпільна організація «Молода гвардія» була створена влітку 1942 року в місті Краснодон. До її складу входило близько 110 хлопців та дівчат, які поширювали листівки із закликом не підкорятися німецьким окупантам, вели диверсійну діяльність та підпалили біржу праці, чим допомогли приблизно 2000 мешканцям міста врятуватися від вивозу до Німеччини. У січні 1943 року організація було викрито, а більшість її учасників вбито.