Print

Представник СНУ ім. В. Даля закінчила Варшавську євроатлантичну літню академію WEASA 2015

 

Доцент кафедри економіки підприємства Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Інна Семененко успішно пройшла двотижневе стажування у ІІІ Варшавській євроатлантичній літній академії WEASA (Warsaw Euro-Atlantic Summer Academy) у м. Варшава (Польща).


Програма академії була орієнтована на фахівців з країн Східного партнерства, які беруть участь у процесах трансформації, європейської інтеграції і трансатлантичної співпраці. До WEASA потрапили науковці, політики, аналітики, державні службовці, представники неурядових організацій та ЗМІ з України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії та Молдови. Цього року обговорювалися актуальні для України питання енергетичної безпеки. Ця тематика дуже активно досліджується в СНУ ім. В. Даля.


Під час роботи академії досвідом та дослідженнями в сфері енергетичної безпеки ділились провідні лектори та політики в галузі енергозабезпечення з Естонії, США, Польщі, Австрії тощо. В рамках WEASA-2015 Інна Семененко взяла участь у багатьох робочих семінарах з техніки ведення переговорів та академічного написання й комунікації, провела роботу у рамках симуляції “ЄС – Країни Східного Партнерства”, міністерську зустріч з питань енергетичної безпеки. Крім лекцій та семінарів під час роботи академії буди організовані навчально-ознайомчі візити до Представництва Європейської Комісії у Варшаві, Польсько-Американського Фонду Свободи, провідного аналітичного Центру Східноєвропейських Досліджень.


За результатами роботи академії Інною Семененко підготовлено декілька угод про взаємне співробітництво СНУ ім. В. Даля з науковими та дослідницькими установами Молдови, Вірменії та Білорусі. Слід зазначити, що університет завжди веде активну співпрацю зі світовими освітніми та дослідницькими установами, його представники беруть участь у багатьох міжнародних освітніх проектах. Так, це вже п’ята участь у подібних проектах Інни Максимівни, до цього вона вже проходила стажування у Швеції, Угорщині, Польщі, Литві. Кожного разу викладач переймає найкраще з навчання та намагається впровадити цю манеру до викладання студентам. Цього разу її зацікавили симуляційні ігри, які можна адаптувати до пояснення деяких тем.